Pink Tender Hyacinth Flowers Blooming Spring Garden

Hyacinty nesmí chybět na žádné zahradě. Jsou nenáročné a kvetou po celý rok

Hyacint patří mezi cibulové rostliny, které mají originální vzhled. Můžete ho vidět ve fialové, bílé nebo červené barvě a neměl by chybět na žádné správné zahradě. Hyacinty navíc kvetou po celý rok a hodí se nejen domů, ale také na zahrady. Jsou snadno dostupné v různých květinářstvích a navíc krásně voní. Můžete je také darovat a udělat radost někomu blízkému.

Květiny se hodí pro začínající pěstitele

Jestli nemáte s rostlinami ještě žádné zkušenosti, rozhodně se vyplatí začít právě s hyacintem, protože je to nenáročná květina, kterou každý zvládne zasadit a postarat se o ni. Bude vám stačit malý květináč a kvalitní substrát. Hyacint je nízká rostlina, která dosáhne maximální výšky 30 cm. Potřebuje ke svému růstu alespoň 10–15 stupňů. Můžete ji pěstovat nejen na zahradě, ale také v domácnosti. Hyacinty potřebují především pravidelnou zálivku a světlé místo.

Mohlo by vás zajímat:  4 tipy, jak připravit zahradu na zimu

Jestli je necháte dlouho bez vody, mohou rychle ztratit květy a uhynout. Nesmíte ale při zalévání udělat chybu – voda se nesmí dostat do listů, květů ani cibulek. Rostlina potřebuje vhodný a kvalitní substrát. Důležitá je drenáž, aby mohla přebytečná voda volně odtékat. Má ráda světlá místa, i tak bude chvíli trvat, než se objeví první květy. Hyacint má rád teploty pod 20 stupňů.

Zdroj obrázku: Freepik

Co můžete udělat s kvetoucím hyacintem?

Hyacint kvete pouze dva týdny a po odkvětu ho můžete zasadit do země. Předtím si ho ale musíte připravit. Odstraňte všechna květenství a poté dejte květináč na chladnější místo. Když listy uschnou, také je odstraňte a vytáhněte cibuli ze země. Očistěte ji a osušte a poté dejte na tmavé a suché místo, můžete ji zabalit do papírového sáčku.

Mohlo by vás zajímat:  Uložte begonie k zimnímu spánku. Stačí málo, aby na jaře znovu rozkvetly

Na podzim je pak můžete znovu zasadit. Hyacinty jsou skvělé květiny, které nepotřebují mnoho pozornosti a jsou nenáročné. Tyto rostliny budou vypadat skvěle nejen v květináči nebo na zahradě, ale také ve skalce. Udělejte si celou kolonii hyacintů, které budou hodné obdivu.

Zdroj: https://www.thespruce.com/growing-and-caring-for-hyacinth-plants-1402248
Přidat na Seznam.cz