Closeup Fly Ground Sunlight With Blurry Background

Černé mušky lze odpudit aromatickými rostlinami nebo zeleninou

Teplé večery lákají k příjemnému posezení na zahradní terase nebo balkonu. Většinou, sotva se v klidu posadíte, se zanedlouho objeví obtěžující hmyz, jenž vám pohodu dokáže zkazit. Je nepříjemné se neustále po něm ohánět, aby vás nepobodal. Jak na malé černé mušky, aby se vaší zahradě vyhýbaly?

Co černé mušky přitahuje

Možná i vás zajímá, jak je to možné, že se mušky na zahradě objeví, když si v poklidu užíváte chvíle volna. Je tomu tak proto, že je přitahuje vydechovaný oxid uhličitý. To je pro ně jasným signálem, že jsou v blízkosti své kořisti.

Mohlo by vás zajímat:  Díky jednoduchému triku avokádo rychleji dozraje. Vše ale začíná správným výběrem

Malé mušky dokážou na těle najít zranitelné místo, to znamená nejjemnější pokožku, a bodnout. Protože jsou drobné, někdy si jich nevšimnete. Jejich přítomnost poznáte podle toho, že máte na sobě hmyzí bodnutí, která svědí.

Zdroj obrázku: Freepik

Co působí na odpuzení malých mušek

V drogeriích je možné koupit průmyslově vyráběné repelenty, jež působí i proti tomuto otravnému hmyzu. Když se jimi nastříkáte, vytvoříte na svém těle bariéru. Ovšem lze použít i přírodní odpuzovače, protože černým muškám se nelíbí některé hodně aromatické vůně. Jsou to zejména vanilka, levandule, rozmarýn, eukalyptus, karafiát nebo mandle, kterým se vyhýbají. To by pro vás mělo být signálem, abyste je do své zahrady pořídili.

Mohlo by vás zajímat:  Exotické krasavice se těší velké oblibě, přesto při jejich pěstování dochází k častým chybám

V blízkosti zahradního posezení na zahradě lze do květináčů zasadit levanduli, která bude svou vůní černé mušky odpuzovat. Není to ale jen tato rostlina, která pomůže. Stejného účinku docílíte vysazením pelargonií, tymiánu, bazalky, máty peprné, šalvěje.

Pomůže i cibule nebo česnek

Pro rychlé odpuzení černých mušek můžete použít nakrájenou cibuli nebo česnek, které umístíte na talířek a dáte do blízkosti místa, kde se nejčastěji na zahradě ve chvílích odpočinku pohybujete. Lze na ně nastražit past v podobě roztoku cukru a octa, který nalijete do misek. Vůně mušky přiláká a ty se v misce pravděpodobně utopí.

Zdroj: https://www.primrose.co.uk/blog/gardening/5-ways-to-get-rid-of-blackfly/
Přidat na Seznam.cz