Celulitida1

Celulitida se týká i mužů, pár změn a zdravých návyků od ní zaručeně pomůže

Celulitida není škodlivá a mají ji i modelky. Málo se také ví, že celulitida je problémem i mužů. Vzniká v důsledku nesprávné stravy a špatného životního stylu. Zbavit se jí můžete tedy tak, že začnete cvičit a upravíte svůj jídelníček. I když se jedná o problém, který není zdraví škodlivý, odvíjí se od něj spousta dalších problémů. Tak například výsledkem nezdravého jídelníčku a životního stylu je obezita – a na tu už se vážou další zdravotní problémy. Jaké potraviny byste měli jíst, abyste odstranili nevzhlednou „pomerančovou“ kůži?

Mohlo by vás zajímat:  Mravenci dokážou ovocný strom i zničit. Zahradu zachrání jednoduchá past, která zlikviduje všechny škůdce
Zdroj obrázku: Freepik

Základem je správná hydratace

Dostatečný pitný režim je důležitý pro správné fungování těla. Chcete-li se zbavit celulitidy, měli byste se zaměřit na pití čisté vody nebo zeleného čaje. Je skvělá pro celkový metabolismus těla, nejen jako prostředek proti celulitidě. Pokud k tomu přidáte navíc nějakou fyzickou aktivitu, už jste v půli cesty. Nemusíte se nutit do vrcholných výkonů, ideální je například tanec, jóga, běh nebo jízda na kole. Důležité ale je pohybovat se pravidelně.

Mohlo by vás zajímat:  Po vypití svého šálku dopřejte kávu také rostlinám. Povzbudí je k růstu

Složení stravy

Vaše každodenní strava by měla sestávat z dostatečného množství vlákniny, které získáte z celozrnných výrobků či luštěnin. Ovoce a zelenina jsou na vlákninu také bohaté, navíc vám pomohou hydratovat tělo. Přidejte do svého jídelníčku chřest, fazolové klíčky (pozor, ne všechny druhy fazolí jsou vhodné k nakličování, mohou být toxické), například mungo nebo adzuki fazole. Také přidávejte do svých pokrmů trochu kurkumy.

Zdroj obrázku: Freepik

Čemu se naopak vyhnout?

Celulitida vzniká v důsledku konzumace tučné stravy a smažených pokrmů, proto bychom se jich měli co nejvíce vyvarovat. Ostatně tyto potraviny nejsou lichotivé ani pro naši postavu a zdraví obecně. Omezte také konzumaci alkoholu a příjem další škodlivých produktů, které dehydratují tělo. O tom, že kouření je všeobecně škodlivé pro zdraví pokožky, všichni již víme.

Zdroj: https://www.cosmopolitan.com/style-beauty/beauty/g3704/how-to-get-rid-of-cellulite/
Přidat na Seznam.cz