Modern Vintage Interior Living Room Blueprint Home Decor Concept Green Couch With Marble Table Blue Wall Hardwood Flooring 3d Render

Domácí osvěžovač vzduchu si vyrobíte snadno. Stačí si vybrat oblíbený kousek citrusu

Jestli si chcete doma osvěžit vzduch a cítit se tam lépe, můžete si připravit některé osvěžovače vzduchu sami. Stačí přitom jen několik surovin, které najdete doma. Domácí osvěžovače jsou nejen přírodní, ale také levné a hlavně jsou účinné. Pokud nechcete utrácet velké peníze za chemické osvěžovače, budou ty domácí nejlepší volbou.

Připravte si nejen citrusy, ale také koření

K výrobě domácí osvěžovače nebudete potřebovat žádné zvláštní suroviny. Postačí pomeranč, 5 kapek skořicového esenciálního oleje, pět hřebíčků a také 3/4 sklenice hrubé mořské soli. Pomeranč rozkrojte na půl, vydlabejte z něj střed pomocí lžíce nebo nože. V malé misce si pak smíchejte ostatní suroviny. Obsah misky přesuňte do pomeranče a takto připravené difuzéry můžete rozmístit po celém bytě nebo domě.

Mohlo by vás zajímat:  K pěstování bylinek stačí úplně obyčejná sklenice s vodou. Bez hlíny a špíny můžete mít na parapetu ty nejpopulárnější druhy

Nezapomeňte vyměnit pomeranče každé tři nebo čtyři dny. Můžete si pohlcovač pachu vyrobit také s pomocí grapefruitu. Budete potřebovat jeden kousek ovoce, 4 kapky esenciálního oleje z cedrového dřeva, tři čerstvé lístky šalvěje a také hrnek hrubé mořské soli. Grapefruit rozpulte, vydlabejte střed a v misce smíchejte ostatní suroviny. Každé 3–4 dny vyměňte celé kousky ovoce a uvidíte, že celý váš byt bude krásně vonět.

Zdroj obrázku: Freepik

Také s citronem můžete vykouzlit zajímavé vůně

Na osvěžovač vzduchu z citronu budete potřebovat rovnou dva kusy ovoce, k tomu ještě čtyři kapky rozmarýnového esenciálního oleje, dvě kapky vanilkového extraktu a 3/4 sklenice hrubé mořské soli. Citrony rozkrojte na poloviny a vydlabejte střed. V misce si pak smíchejte ostatní suroviny a po zamíchání naplňte poloviny citronů.

Mohlo by vás zajímat:  Droždí dodá rostlinám důležité živiny a přátelské mikroorganismy

I tady osvěžovače měňte každé čtyři dny, aby vůně nevyprchala. Domácí osvěžovače mohou být také vhodným dárkem pro blízké příbuzné. Rozhodně budou lepší než kupované osvěžovače, které mnohdy fungují jen několik hodin, ale jejich cena je vysoká.

Zdroj: https://www.tasteofhome.com/article/homemade-air-freshener/
Přidat na Seznam.cz