Many Blue Hydrangea Flowers Growing Garden Floral Background

Nádherné hortenzie sluší každé zahradě. Přes zimu ale potřebují ochránit před krutým mrazem

Hortenzie jsou bezesporu královnami zahrad. Tento titul si zaslouží díky svému vzhledu. V sezóně zdobí zahrady svěžími květenstvími nejrůznějších odstínů modré a růžové. Stejně jako o ostatní květiny i o tyto trvalky se musíme správně starat, a to především koncem listopadu, kdy je zapotřebí je připravit na zimní období. Podívejte se, jak je chránit před chladem, aby vám na jaře znovu vyrostly a kvetly nádhernými barvami!

Kdy je péče nejdůležitější?

Hortenzie vyžadují největší péči před zimou, která jim může hodně ublížit. Mnoho lidí bohužel přesně neví, kdy je ukrýt před mrazem. S prvními pracemi byste měli začít koncem listopadu, kdy teploty začínají klesat k nule. Pokud je zakryjete příliš brzy, můžete květinu poškodit, což zabrání jarnímu rozkvětu, ale může ji to také zcela zahubit. Než s něčím začnete, nezapomeňte odstranit suché výhonky a části napadené chorobami. Zdravé výhonky na podzim nestříhejte. To nechte až na jaro.

Mohlo by vás zajímat:  Mnozí se cukru vyhýbají, může přitom hodně prospět. Jeho využití na zahradě je neocenitelné
Zdroj obrázku: Freepik

Jak hortenzie ochránit před zimou?

Základní ochranou je nahrnutí substrátu, který ochrání kořeny před mrazem. To je nejdůležitější krok, který musíte udělat. Rostlinu stačí koncem listopadu zakrýt u kořene. Substrát bude fungovat jako izolace nejen proti mrazu, ale také proti ztrátě vody. Ideální je použití rašeliny, pilin, listí, kůry nebo chvoje. Dejte si pozor, aby izolace byla suchá a zdravá (bez plísně).

Chránit byste ale neměli jen kořeny. Stonky by také měly být zakryty, protože právě na nich se na jaře vyvinou nová poupata. Jak na to? Někdo doporučuje slaměnou rohož, ale mnohem bezpečnější a spolehlivější je bílá agrotextilie. Tento produkt izoluje proti chladu, ale zároveň umožňuje výměnu vody a vzduchu, což napomůže udržet rostliny fit. Stonky zabalte do dvou nebo tří vrstev a na několika místech jemně svažte provázkem. To je všechno, co musíte udělat.

Zdroj: https://www.monrovia.com/be-inspired/its-a-wrap-heres-how-to-put-hydrangeas-to-bed-for-the-winter.html
Přidat na Seznam.cz