Březen je ideální čas pro výsev některých rostlin. Zkuste nové keře nebo stromy

Březen je období, kdy se příroda probouzí ze zimního spánku. Malé sněženky a jiné odolné rostliny už pomalu vykukují po jarním slunci. Ačkoli to ještě potrvá, než se vaše zahrada jaksepatří zezelená, už v březnu můžete provádět určité práce. Například se můžete pustit do výsevu určitých rostlin. Už v tomto měsíci je totiž nejvyšší čas pro jejich výsev! Samozřejmě je zapotřebí výsev přizpůsobit aktuálním klimatickým podmínkám a počasí, avšak obecně platí, že v březnu už můžete začít vysévat následující rostliny.

Zdroj obrázku: Pixabay

Listnaté keře

Veškeré listnaté keře, kterým na zimu opadávají listy, můžete vysadit právě teď. Může jít o keře okrasné nebo také o ovocné keře, jako je malina, ostružina, borůvka, angrešt a další (nebo možná tak trochu od obojího, jako je například mandloň trojlaločná). Z okrasných keřů jde pak jmenovitě o magnolii, pivoňku, vavřín nebo lýkovec. Toto pravidlo je velice obecné a platí, že s výsevem počkáme na období, kdy už půda není zmrzlá. Jinak je ale možné zcela bez problémů začít tyto rostliny pěstovat.

Mohlo by vás zajímat:  Většina lidí ji rovnou lije do dřezu. Pro rostliny se přitom jedná o hotový poklad

Až pomine mráz

Poté, co už není půda zamrzlá a teploty nepůjdou hluboko pod nulu, můžete do své zahrady přidat také takové rostliny, jako je zlatice (nebo lidově zlatý déšť), různé druhy mandloní, šeříků a další. Na konci března můžeme vysadit také ovocné stromy a keře (zejména ty, které jsou citlivé na nízké teploty). To musí být provedeno dříve, než se vyvinou jejich pupeny.

Zdroj obrázku: Pixabay

Ovocné stromy

Jakmile opadnou první mrazy, je čas na sázení ovocných stromů. Jejich kmeny je dobré obílit a vhodné je přidat také hnojivo. Ještě v březnu je možné roubování stromů peckovin, jako je broskev, švestka nebo meruňka. Na roubování jádrovin (jablko, hruška) je ještě čas, ale už se můžeme pomalu připravovat.

Mohlo by vás zajímat:  Účinky pití čaje jsou známy po staletí, tento lahodný nápoj lze ale využít i jinak

Jahodníky

Pokud máte jahodníky, můžete je nyní obohatit dobře vyzrálým hnojem. Odstraňte také všechny suché listy.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/what-to-do-now-march/
Přidat na Seznam.cz