Closeup Shot Purple White Spring Crocus Flowers

Březen je ideální čas pro výsev některých rostlin. Zkuste nové keře nebo stromy

Březen je období, kdy se příroda probouzí ze zimního spánku. Malé sněženky a jiné odolné rostliny už pomalu vykukují po jarním slunci. Ačkoli to ještě potrvá, než se vaše zahrada jaksepatří zezelená, už v březnu můžete provádět určité práce. Například se můžete pustit do výsevu určitých rostlin. Už v tomto měsíci je totiž nejvyšší čas pro jejich výsev! Samozřejmě je zapotřebí výsev přizpůsobit aktuálním klimatickým podmínkám a počasí, avšak obecně platí, že v březnu už můžete začít vysévat následující rostliny.

Mohlo by vás zajímat:  Jednodenní banánová dieta pročistí organismus a zažene špatnou náladu. Není ovšem banán jako banán
Zdroj obrázku: Pixabay

Listnaté keře

Veškeré listnaté keře, kterým na zimu opadávají listy, můžete vysadit právě teď. Může jít o keře okrasné nebo také o ovocné keře, jako je malina, ostružina, borůvka, angrešt a další (nebo možná tak trochu od obojího, jako je například mandloň trojlaločná). Z okrasných keřů jde pak jmenovitě o magnolii, pivoňku, vavřín nebo lýkovec. Toto pravidlo je velice obecné a platí, že s výsevem počkáme na období, kdy už půda není zmrzlá. Jinak je ale možné zcela bez problémů začít tyto rostliny pěstovat.

Mohlo by vás zajímat:  Úhlavní nepřítel všech zahradníků může udeřit kdykoli. Připravte se na útok mšic včas

Až pomine mráz

Poté, co už není půda zamrzlá a teploty nepůjdou hluboko pod nulu, můžete do své zahrady přidat také takové rostliny, jako je zlatice (nebo lidově zlatý déšť), různé druhy mandloní, šeříků a další. Na konci března můžeme vysadit také ovocné stromy a keře (zejména ty, které jsou citlivé na nízké teploty). To musí být provedeno dříve, než se vyvinou jejich pupeny.

Zdroj obrázku: Pixabay

Ovocné stromy

Jakmile opadnou první mrazy, je čas na sázení ovocných stromů. Jejich kmeny je dobré obílit a vhodné je přidat také hnojivo. Ještě v březnu je možné roubování stromů peckovin, jako je broskev, švestka nebo meruňka. Na roubování jádrovin (jablko, hruška) je ještě čas, ale už se můžeme pomalu připravovat.

Mohlo by vás zajímat:  Šálek čaje probudí vysílené rostliny k životu. Znovu se zazelenají do krásy

Jahodníky

Pokud máte jahodníky, můžete je nyní obohatit dobře vyzrálým hnojem. Odstraňte také všechny suché listy.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/what-to-do-now-march/
Přidat na Seznam.cz