Ancient Brick Wall With Ivy Background

Břečťan pomůže vyčistit vzduch, na oplátku potřebuje správné umístění i zálivku

Břečťan je rostlina, která je velmi oblíbená. Neslouží pouze jako dekorace, ale má také čisticí vlastnosti. Dokáže do sebe absorbovat toxické látky, které máte v domácnosti. Hodí se například do prostor, kde není moc světla, například do koupelny. Tím ale výčet jeho výhod nekončí. Musíte ale dbát na to, aby rostlina měla vhodné podmínky k růstu.

Břečťan by neměl stát na přímém světle

Pokud uvidíte na břečťanu tmavé listy, je to známkou toho, že stojí na chladném místě. Květináč s rostlinou samozřejmě můžete položit také na světlo, ale nikdy by na rostlinu neměly svítit přímé sluneční paprsky. Změna barvy nebo opadávání značí, že máte v bytě velmi suchý vzduch. Břečťanu se bude dařit hlavně v koupelně, kde je vyšší vlhkost. Nikdy byste ho neměli dávat k radiátoru, protože bude trpět suchem a teplem.

Mohlo by vás zajímat:  Něžná africká fialka ozdobí každý interiér a její pěstování zvládne i začátečník

Pokud budou listy žluté, je to známka toho, že stál dlouho na slunci. Pokud ho nebudete zalévat, můžete očekávat opadávání i mladých listů. Břečťan přitom nepotřebuje častou zálivku, stačí jednou týdně. Vyschnout ale nesmí kořenový bal. Vhodné je občas ho pokropit převařenou studenou vodou, protože tím získá vlhkost.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud na rostlině vidíte skvrny, může být nemocná

Hnědé skvrny na rostlině znamenají, že ji napadla nemoc. Bude potřeba omezit zálivku, protože půda musí dobře vyschnout. Poté se na rostlinu aplikuje fungicid. Pokud budete mít břečťan v květináči, mohou ho napadnout škůdci. Objevit se mohou svilušky, mšice nebo šupiny. Budete muset rostlinu ošetřit vhodnými přípravky, které koupíte v obchodě.

Mohlo by vás zajímat:  Dokonalé hnojivo pro pokojové i zahradní rostliny leží na dně hrnku. Využijte čaj naplno

Ošetření provádějte na balkoně nebo terase, abyste doma neměli nepříjemný zápach. Můžete mu občas také dopřát i hnojivo, nejlépe přírodní. Takové si můžete doma sami vyrobit, použít můžete například kávovou sedlinu nebo vaječné skořápky. Břečťan patří mezi jedovaté rostliny, neměl by se dostat do kontaktu s kůží nebo očima.

Zdroj: https://www.abc.net.au/everyday/how-to-care-for-devils-ivy/100282226
Přidat na Seznam.cz