Bramborová mouka vás nenechá ve štychu během vaření, ale ani během jarního úklidu

Bramborová mouka je pochopitelně úžasnou surovinou na vaření a pečení, ale můžete ji použít i mnoha dalšími způsoby, které by vás nejspíš nikdy nenapadly. Použít ji můžete na jarní úklid, protože dokáže odstranit mastné skvrny ze stěn kuchyně, a zvládne i mnoho dalšího. Podívejme se, jak tuto surovinu můžete použít ve své domácnosti.

Co je bramborová mouka a co je pro ni typické?

Bramborová mouka jsou ve skutečnosti sušené a mleté brambory. To jistě není velkým překvapením. Nepatří rozhodně mezi nejlevnější druhy mouky, ale můžete se díky ní těšit na mnoho pozitiv. Lidé ji často zaměňují za bramborový škrob. Ten se ovšem vyrábí zcela jiným způsobem. Bramborová mouka snadno absorbuje tekutiny a nejlepší je, když ji kombinujete s jiným druhem mouky.

Mohlo by vás zajímat:  Pro kvalitní hnojivo nemusíte běžet do obchodu, dávno už ho máte doma

V kuchyni ji můžete použít na zahuštění polévek nebo omáček. Kromě toho z ní ale můžete pochopitelně také péct různé koláče a pečiva, které budou díky ní chutnat skvěle. Největším pozitivem je ovšem pro jedince, kteří mají alergii na lepek, protože se jedná o přirozeně bezlepkový produkt, který mohou používat bez rizika zdravotních problémů.

Zdroj obrázku: Freepik

Na co použít bramborovou mouku v domácnosti?

Jaro se blíží a s ním také čas na jarní úklid. Bramborová mouka vám při této příležitosti může pomoci, protože skvěle odstraňuje mastnotu. Když voskujete nábytek a zbyde na něm trocha vosku, můžete ho zasypat trochou mouky, chvíli počkat a potom ho hadříkem odstranit. Stejně dobře můžete pomocí bramborové mouky také osvěžit svůj koberec.

Mohlo by vás zajímat:  Zatočte s jarní únavou a doplňte tělu dobrou energii, která vás znovu postaví na nohy

Posypte koberec moukou a po 30 minutách ho důkladně vysajte. Mouka absorbuje nečistoty i nepříjemné pachy z tkaniny a koberec bude jako nový. Máte-li malé děti, můžete s pomocí mouky také dezinfikovat plyšové hračky. Vložte je do alobalového sáčku, přidejte hodně mouky, párkrát protřepejte a zbytky mouky vyklepejte nad vanou.

Zdroj: https://www.medicalnewstoday.com/articles/potato-starch
Přidat na Seznam.cz