Mole 5385964 1280

Krtky vyžene ze zahrady pach lidských vlasů a zvířecích chlupů

Pečlivě udržovaná zahrada nejen potěší oko, ale také naši duši, když si na ní můžeme v klidu oddechnout. V některých situacích však může být naše úsilí velmi rychle zmařeno. Nikoho nepotěší, když se na jeho trávníku objeví velké nevzhledné kopce, které má na svědomí tvrdohlavý krtek. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak se tohoto hmyzožravce bezpečně zbavit.

Usilovný krtek

Krtince se často stávají noční můrou nejednoho zahradníka. Krteček dokáže za noc vytvořit až 30 krtinců. Pro naši zahradu nejsou škodlivé jen krtince, které jsou neestetickou záležitostí, krtkovo kopání podzemních tunelů poškozuje kořeny rostlin, což může způsobit jejich následné odumírání. Krtince slouží krtkovi jen jako větrací otvory.

Mohlo by vás zajímat:  Zařiďte si na balkoně malou zahrádku. Tyto druhy zeleniny či ovoce si zde vypěstujete

Pokud se ve vaší zahradě krtek usadí, nemusíte hned sahat po chemických detergentech. Zkuste nejprve využít přirozených a přírodních způsobů. Spousta zahrádkářů bohužel hned sahá po chemickém řešení, které není zrovna nejlevnější a bohužel ani příliš humánní. Jedním z přirozených způsobů, jak odplašit krtečky ze zahrady, je využít vlasů.

Zdroj obrázku: Pixabay

Čtyřnozí pomocníci

Pomoci vám mohou i vaši čtyřnozí mazlíčci, kteří jsou přirozeným nepřítelem tohoto nezvaného hosta. Vaše vlasy a srst vašeho domácího mazlíčka jsou ideální na vyhnání krtečka ze zahrady. Ukazuje se, že krtci nemají rádi vůni lidských vlasů a taky psů a koček. Když si vlasy učešete hřebenem, určitě jej čas od času očistíte od zbytků, které zůstaly mezi zuby kartáče.

Mohlo by vás zajímat:  Kávová sedlina prospěje naší pleti i rostlinám na zahradě

Ze sesbíraných vlasů vytvořte kouli a vložte ji do díry v doupěti. Po česání mazlíčka také nevyhazujte vyčesanou srst. Pravidelné nanášení srsti od koček nebo psů do krtinců bude odrazovat krtka od hrabání pod vaší zahradou. Stejně dobré je dát do díry trus koček nebo psů, které díky své vůni odradí krtka od vytváření kopců. Účinná v boji proti krtkovi je také vůně rychle se kazících ryb.

Zdroj: https://eliteextermination.com/en/news/how-to-get-rid-moles-garden/
Přidat na Seznam.cz