White Yarrow Flower Achillea Millefolium Medicinal Plant

Řebříček svými účinky potěší především ženy. Horká koupel uvolní a bylinná tinktura uleví při nemoci

Řebříček obecný je velmi užitečná rostlina, o které většina lidí vůbec nemá tušení. Tuto bylinu můžeme používat při zdravotních problémech, ale také jako doplněk uklidňující a velmi příjemné koupele. Podívejme se, proč byste tuto rostlinu neměli podceňovat, jak ji můžete naplno využít a k čemu je řebříček dobrý.

Jak vypadá a k čemu je dobrý?

Řebříček patří do čeledi hvězdnicovitých a vyskytuje se volně ve velké části Evropy. Délka rostliny může dosáhnout až 80 cm. Poznáte ho poměrně jednoduše, protože má jemné chloupky, dlouhé zpeřené listy a malé bělavé květy a plody. Bylina kvete od července do října, je velmi nenáročná a neublíží jí ani nepříznivé povětrnostní podmínky.

Mohlo by vás zajímat:  Jedlá soda je spojencem každého zahradníka. Rostliny zbaví škůdců a vypořádá se s plevelem

Nikdy ho nesmíte konzumovat syrový, protože byste se mohli otrávit. Příznakem je vyrážka, bolesti hlavy a malátnost. Používat by ji neměli také děti do 12 let. Nejvíce řebříček pomůže při menstruačních bolestech, ale také při problémech s neplodností a menopauzou. Má uklidňující vlastnosti a pomůže také při kožních problémech, hojení ran, onemocnění ledvin, infekcích a trávení.

Zdroj obrázku: Freepik

Tajemství uklidňující koupele díky jediné bylince

Úžasné použití této byliny je také během koupele. Má neuvěřitelně zklidňující účinky na pokožku. Pro přípravu roztoku na koupel budete potřebovat 100 gramů sušeného řebříčku, které zalijete studenou vodou a necháte 12 hodin stát. Roztok přeceďte a připravenou směs nalijte do vany. Užijete si příjemnou koupel, která vás dokonale uvolní a díky které se vám bude lépe usínat.

Mohlo by vás zajímat:  Plýtvání jídllem vyřeší správné uskladnění potravin. V lednici i spíži má vše své místo

Připravit si můžete také léčivou tinkturu, která je velmi jednoduchá na výrobu, ale budete potřebovat hodně trpělivosti. Bylinu zalijte vodkou a položte na teplé místo. Nechte ji takto stát po dobu 6 týdnů. Po uplynutí tohoto období stačí bylinu scedit a přidat pár kapek směsi do vody. Tinkturu můžete pít po malých porcích každý den.

Zdroj: https://www.verywellhealth.com/yarrow-health-benefits-4586386
Přidat na Seznam.cz