Planting Flowers By Farmer Garden Bed Country House Garden Seasonal Work Concept (1)

Pokojové rostliny mohou vykvést i v zimě. Stačí jim dopřát správné podmínky

Azalky, africké fialky nebo cyklámeny jsou rostliny, které mohou plodit pupeny i přes zimu, pokud budete vědět, jak je zazimovat. Mají totiž svoje požadavky, které jsou nutné splnit, abyste se jejich květy mohli kochat po dlouhou dobu. Co takové rostliny potřebují k přezimování?

Při pěstování rostlin dbejte na kvalitu prostředí

Pokud se rozhodnete pěstovat květiny nebo jiné rostliny, je důležité vědět, co budou potřebovat. Není to jen o vhodném květináči a zálivce, ale rostliny potřebují také dostatek světla a vlhkosti, aby se jim dařilo. Například azalka je velmi citlivá rostlina, která potřebuje zvláštní podmínky k tomu, aby rostla a kvetla.

Mohlo by vás zajímat:  Krtky vyžene ze zahrady pach lidských vlasů a zvířecích chlupů

Azalky nemají rády, pokud na ně fouká i jen drobný větřík. Nedávejte je tedy k oknům, která často otevíráte kvůli větrání. Pokud jinde místo nemáte, před větráním je ochraňte novinami. Nemají rády ani suchý vzduch, můžete jejich okolí stříkat vodou z rozprašovače. I tady ale musíte pupeny zakrýt novinami, aby se na ně nedostala voda.

Zdroj obrázku: Freepik

Zvláštní péči potřebují africké fialky i cyklámeny

Africká fialka má nejraději místnosti s teplotou okolo 20 stupňů. Stejně jako cyklámen se musí zalévat stojatou vodou, která by měla být vlažná. Nezalévejte ji ale přes listy, které pak mohou mít ošklivou barvu a navíc se mohou nakazit plísní nebo hnilobou. Aby substrát nebyl zmrzlý, můžete rostlinu postavit na plstěnou podložku.

Mohlo by vás zajímat:  Krtky se zahrady lze vyhnat hlukem, přírodním repelentem i zábranami

U cyklámenů je podstatné dávat pozor na to, aby neměly vlhkou půdu. Většině rostlin to sice nevadí, pokud ale zaléváte cyklámen, nechte ho stát ve vodě půl hodiny a poté zbytek vody vylijte. Má rád chladnější ovzduší, proto ho nedávejte k radiátorům, ale vhodné místo je na parapetu. Ještě před koupí rostliny se informujte o tom, jak o ni pečovat, protože jedině tak budete mít jistotu, že všechno děláte správně. Správné zazimování je klíčové k tomu, aby rostliny byly na jaře v plné síle.

Zdroj: https://www.faddegons.com/plant_advice/buttoning-up-the-perennial-garden/
Přidat na Seznam.cz