Asters 989662 1920

Barevně rozkvetlý podzim na vaší terase

I toto roční období má své kouzlo. Za slunečných dní, můžeme i na podzim pohodlně sedět na terase v proutěném křesle a užívat si svěžího vzduchu prodchnutého typickou podzimní vůní. Pobyt venku již sice není vyhřátý sálajícím sluncem, ale pohled do zahrady plné barev si s tím letním příliš nezadá. Nemusíme se dívat na prázdné květináče a pár uvadajících rostlin, které nám tu po prázdninách zbyly. I podzim totiž může být pestrý a rozkvetlý.

V zahradě hrají hlavní roli výrazné červené a fialové tóny

Barevné astry září přes žlutou, oranžovou až červenou a výborně se doplňují s japonskou červenou trávou „Red baron“ a škumpou orobincovou v podzimním šatu. Mezi nimi modře kvete ořechokřídlec clandonský. To může být pohled, který jen tak někoho neomrzí a nabízí jej právě toto roční období.

Mohlo by vás zajímat:  Kov na dům i kolem něj: Proč zvolit plechovou střešní krytinu a ocelové plotové lamely

Takže jestli patříte k lidem, kteří si myslí, že krásně na terase může být jen v létě a znervózňují vás chladnější a stále se zkracující dny. Nebo byste rádi strávili pár posledních hezkých dní venku na vaší terase nebo zahradě v příjemných podzimních barvách, ale nevíte jak, zkuste se zamyslet nad výše zmiňovanými rostlinami, které budou lahodit vašemu oku.

Čím zaplnit květináče?

  • Chryzantémy,
  • Jiřiny.

Nesmíme zapomínat ani na pestrobarevné chryzantémy, které se výborně hodí do vašich květináčů a obohatí barevnou paletu o modrou a fialovou. Poslední květy jiřinek dodají i jiné barevné kombinace. Dohromady potom s kalinou prodlouží dobu květu vaší terasy. Zrovna tyto keře mohou pro ni být příjemným zpestřením.

Mohlo by vás zajímat:  Správní zahrádkáři ani v lednu nezahálí. Již nyní můžeme sázet oblíbené květiny

Barevné květinové zázraky jsou nyní v prodeji všude. Stačí si pouze vybrat ty nejvhodnější pro terasu nebo balkon. I ten se pro vás může stát příjemným podzimním útočištěm ve slunných dnech.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Vsaďte i na ocúny

Aranžmá podzimní terasy doplňují dýně, kaštany, věnce z bobulí a jiné krásné sezónní ovoce.

Nesmíme také zapomínat na cibulové květy, které na podzim kvetou v květináčích. Mohou jimi být například podzimní ocúny. Se svými jemnými kvítky v nás zvyšují naději, že zima nebude trvat věčně. Mají tu výhodu, že ještě před mrazivými dny vám zpestří zahrádku. Kvetou totiž ještě v říjnu a v listopadu.

Mohlo by vás zajímat:  Zazimování jiřin krok po kroku

Až se přece jen ozve chladné počasí a vám bude líto vaší milovanou terasu opustit, zapřemýšlejte nad koupí venkovního tepelného zářiče. Jeho cena se pohybuje od několika stokorun, ale lze jej pořídit i v řádech tisíců. Tyto zářiče bývají na plyn a vyznačují se dlouhou životností a spolehlivostí. Snadno se uvádí do provozu a díky své vysoké výhřevnosti prohřejí i poměrně velkou část vaší terasy. Na výběr máte od menších stolních zářičů až po topná tělesa dosahující délky 0,5 m. Díky tomuto malému pomocníkovi si podzimní dny venku můžete prodloužit. Při jeho výběru nezapomínejte zohlednit výkon a spotřebu. Nabídka na trhu je široká.

Přidat na Seznam.cz