Balcony 200431 1920

Balkónům sluší i méně známé druhy, které krásně kvetou také v nepříznivých podmínkách

Na balkón si vyberte rostliny, které přežijí suché a drsné slunce i stín nebo vítr. Kromě některých nevzhledných druhů venkovních květin lze balkón vyzdobit krásnými květinami, které nesou velké množství barevných květů a jsou odolné vůči drsným podmínkám. Po jakých květinách sáhnout?

Surfinie

Má různé odrůdy, které mají také různě barevné květy, od tmavé a světle fialové přes červenou až po světle žlutou či bílou. Některé odrůdy jsou také charakteristické svou vůní. Roste skvěle na slunném místě či lehkém stínu a v úrodné zemi. Surfinie má ráda časté hnojení a zalévání, v extrémním teple až dvakrát denně. Dobře snáší také srážky a silný vítr. Málo zalévaná a vyschlá rostlina je rájem pro škůdce a různá onemocnění. 

Mohlo by vás zajímat:  Mečíky je potřeba v září dobře zazimovat

Pelargonie štítnatá

Zdobí domy ve Švýcarsku nebo Německu, ale také u nás je stále populárnější. Vytváří bujné kaskády a skvěle se jí daří ve svažitém terénu. Květy této pelargonie jsou méně nápadné, ale svůj dekorativní vzhled si udržuje díky lesklým, tmavě zeleným listům. Tato odrůda potřebuje kvalitní substrát a jednou denně zalévat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Dvouzubec

Zlatý déšť je charakteristický svým velkým počtem žlutých květů. Zpočátku nenápadné sazenice během chvíle vyrostou do většího keře plného květů. Díky svému rychlému růstu postačí zasadit tři sazeničky do jednoho květináče. Na zalévání není dvouzubec nijak náročný, postačí udržovat substrát mírně vlhký. 

Mohlo by vás zajímat:  Úchvatná amarylka může rok co rok znovu vykvést. Její pěstování ale má svá pravidla

Lobelka

Malé a četné modré, fialové, bílé či růžové květy lobelky vydrží až do podzimu. Kromě druhů se stonky do 10–20 cm existují působivé odrůdy s dlouhými visícími výhonky. Lobelky není třeba příliš zalévat, stačí jim neustále vlhká půda. Skvěle vypadají v květináčích i závěsných nádobách.

Zdroj obrázku: Pixabay

Fialový vlk

Tyto krásné květiny se u nás začaly objevovat téměř nedávno. Pyšnit se mohou velkými květy, které dosahují až 6 cm v průměru. Dle odrůd mají bílou, růžovou či červenou barvu. Vyhovují jim slunná a odlehlá místa. 

Přidat na Seznam.cz