Beautiful White Purple Orchids Flower Garden

Málokdo umí dopřát orchideji to, co skutečně potřebuje. Její nádherné květy za péči ale stojí

Orchideje jsou velmi oblíbené květiny, které jsou vhodné jako dárek. Seženete je dnes v každém obchodě, je ale dobré při koupi myslet na několik věcí, aby rostlina byla zdravá a vydržela doma ještě spoustu let. Bohužel, mnozí pěstitelé orchidejí netuší, jak se o ně starat, protože potřebují zvláštní podmínky na pěstování.

Vyvarujte se chyb a rostlina se vám odmění

Mnoho začínajících pěstitelů netuší, jak o orchidej pečovat. Koupíte ji v průhledných květináčích, které mají svůj důvod. Proto orchidej nikdy nepřesazujte do květináčů, které jsou keramické nebo jinak neprůhledné. Je totiž nutné sledovat kořenový systém, podle kterého poznáte, jestli je rostlina zdravá a nic jí nechybí. Orchideje pak potřebují speciální substrát, který zakoupíte v obchodech.

Mohlo by vás zajímat:  Barevně rozkvetlý podzim na vaší terase

Rostlinu byste nikdy neměli přelévat, což se stávat nebude, pokud budete vědět, jak se rostlina zásobuje vodou. Nikdy vodu nelijte přímo do květináče nebo na listy, ale celou rostlinu i s květináčem postavte do vody a rostlina si sama vezme, kolik potřebuje. Přebytečnou vodu pak nechte odtéct. Nutné bude se také postarat o to, aby kořeny nehnily. Každý rok je pak potřeba rostlinu přesadit do většího květináče, aby měla dostatek místa.

Zdroj obrázku: Freepik

Odstraňujte odumřelé části rostliny

Jako každá rostlina také orchidej potřebuje pravidelné stříhání nebo odstraňování suchých a nahnilých částí rostliny. Jestli si budete chtít rostlinu namnožit, můžete to udělat hned několika způsoby. Důležité ale pro rostlinu bude, aby měla světlé místo, nejlépe tam, kde je dostatek slunečního svitu. Nedávejte ji ale na ostré slunce.

Mohlo by vás zajímat:  Krásná levandule plná omamné vůně je pýchou každého zahradníka. Na jaře ovšem potřebuje speciální péči

Je to teplomilná rostlina, která potřebuje teplotu kolem 18–20 stupňů. V obchodech dnes najdete různé druhy orchidejí, liší se nejen barvou květů, ale také barvou nebo tvarem listů. Pokud chcete začít s jejich pěstováním, vyplatí se navštívit odborníka, který v začátcích poradí.

Zdroj: https://www.cmac.com.au/blog/common-mistakes-growing-orchids-in-doors
Přidat na Seznam.cz