Balcony With Green View Light Blue Sky Lamps Plants Bank

Balkon bez květin je smutný. Rozveselí ho krásné barevné květy i oblíbené bylinky

Pěstování rostlin na balkonech nebo terasách je velmi oblíbená činnost, především v poslední době. Není divu, protože sazenice rostlin můžeme koupit skoro všude a navíc jsme byli dlouho doma, takže se lidé v domácnosti museli nějak zabavit. Rostliny a okrasné květiny ale mohou zdobit vaše balkony celoročně. Jaké květiny jsou nejvhodnější?

Ozdobte si balkon rostlinami, které bohatě pokvetou

Mezi nejoblíbenější květiny patří rozhodně muškáty. Nejenže jsou krásné jejich květy různých barev, ale také jsou nenáročné na pěstování. Mají rády hodně slunce, také potřebují mnoho vody. Jinak si ale poradí s podmínkami, které by jiné rostliny nezvládly. Můžete je pěstovat na balkonech i terasách a především na sídlištích jich můžete vidět v truhlících mnoho.

Mohlo by vás zajímat:  Papírové utěrky najdou využití nejen v kuchyni. Pomohou vychladit nápoj i s naklíčením semínek

Pořídit si ale můžete také rostliny, které se dají zavěsit. Květináče zavěšené na zdi nebo na prádelních šňůrách budou vypadat skvěle. Hnojník patří mezi květiny, které mají žluté výrazné květy. Hodí se do vyšších pater v panelácích, protože mu nevadí horka, vítr ani déšť. Je to velmi odolná rostlina, která miluje slunce. Gazánie také patří mezi rostliny, které nejsou náročné na péči. Nejčastěji se objevují ve žluté barvě, pokud bude přes léto zataženo, jejich květy se zavřou, na slunci se pak zase rozvinou.

Mohlo by vás zajímat:  Správně zazimovat balkónové rostliny není žádná věda. Potřebují pouze svůj klid a malou pozornost
Zdroj obrázku: Freepik

Na balkoně pěstujte i rostliny, které využijete v kuchyni

Pokud máte balkon nebo terasu orientovanou na slunce, můžete si vypěstovat také spoustu druhů bylinek. Mezi takové patří například bazalka, která se velmi snadno pěstuje a bude se hodit při přípravě pokrmů. Je dobré bazalku přihnojovat organickým hnojivem a také jí dopřávat pravidelnou zásilku.

Dalšími bylinkami je petržel a také pažitka. Ty se budou hodit nejen do polévky, ale také do různých salátů, nebo dokonce tvarohu. Na balkoně se budou pěstovat velmi snadno. Stejně jako ostatní bylinky jim stačí zalít ráno, a pokud je necháte růst na slunci, ucítíte také jejich vůni.

Zdroj: https://www.architecturaldigest.com/story/balcony-ideas-and-decor-inspiration
Přidat na Seznam.cz