Old House Destroyed By Earthquake With Tiles Overgrown With Green Ivy

Jaro se blíží a zahrada se začíná probouzet. Na novou sezonu ji připraví několik kroků

Blíží se jaro, a tak bude nutné připravit zahradu na nadcházející sezonu. Není to jen o tom, abyste přichystali půdu pro nové rostliny. Musíte se postarat také o trávník, živý plot i další nezbytnosti, které jsou potřeba k tomu, abyste se na zahradě cítili dobře. Začněte chodníkem, poté se zaměřte na trávník, a nakonec dejte novou „barvu“ také zahradnímu nábytku.

O zahradu je nutné dbát, odměna v podobě úžasného výhledu vás nemine

Na čištění zahrady nebudete potřebovat žádné drahé prostředky. Nejdříve se zaměřte na cesty a chodníčky. Kolem nich odstraňte plevel, pak můžete použít tlakovou myčku, kterou odstraníte nečistoty. Pokud máte mezery ve spárách, na začištění použijte písek. Později během sezony postačí na čištění voda, mycí prostředek a kartáč, který nečistoty odstraní. Vyhýbejte se roztoku se solí, protože může působit agresivně a rostliny budou trpět.

Mohlo by vás zajímat:  Zamiokulkas se spokojí i s málem. Příliš mnoho pozornosti ho naopak vyčerpá

Plevel můžete odstraňovat ručně, pořídit můžete také impregnaci. Rostliny patří na každou zahradu, ať jen pro dekoraci, nebo kvůli pěstování ovoce a zeleniny. Trávník důkladně prohrabejte a připravte si půdu, do které budete rostliny sázet. Dalším krokem by měla být vertikutace, která zajistí, že se voda a hnojivo dostane až ke kořenům rostliny.

Zdroj obrázku: Freepik

O trávník musíte pečovat, stejně jako o rostliny

Rostliny patří do každé zahrady. Dávejte si pozor, abyste je po zahradě správně rozmístili, protože některé vedle sebe být nemohou. Trávník ošetřete, na holá místa zasaďte trávu novou a hojně zalévejte. Pokud budete používat hnojiva, najděte taková, která obsahují dusík, draslík a fosfor. Použít můžete také organické hnojivo, jako je kompost.

Mohlo by vás zajímat:  Lékaři před ní varují, sůl přitom nesmí doma chybět. Chytré ženy ji kupují po kilech

Trvalky musíte před sezonou oříznout. Nezapomeňte také na okrasné keře nebo zahradní nábytek. I ten bude potřeba ošetřit. Pořádně ho utřete od prachu a následně naneste olej, který ho ochrání od nečistot a také před deštěm.

Zdroj: https://www.urbancultivator.net/how-to-prepare-your-garden-for-spring-planting/
Přidat na Seznam.cz