Houseplant With Long Leaves Pot Against Wooden Wall Lights

Ani doma nejsou rostliny v bezpečí. Obávaní škůdci nepohrdnou žádnou květinou

Pokojové rostliny mohou velmi snadno napadnout různé druhy škůdců. Mezi nimi jsou nejen známé mšice, ale také další. Poradíme, jak se jim nejen vyhnout, ale také jak s nimi bojovat. Při pěstování rostlin se může snadno stát, že škůdce objevíte, i když se o rostlinu staráte, jak nejvíce můžete. V takové situaci je velmi důležité rostlinu zkontrolovat, protože na první pohled nejsou škůdci vidět.

Škůdci mohou na rostlinách napáchat obrovské škody

Při napadení škůdci mohou rostliny uvadnout, ztratit květy nebo odumírat. Je potřeba zasáhnout velmi rychle, protože škůdci se rychle rozšíří i na ostatní rostliny, které jsou blízkosti. V případě, že objevíte malé mušky, musíte ihned rostliny zkontrolovat, a pokud na nich nic neuvidíte, raději je oddělte od napadených. Pěstování rostlin sice může být skvělým odpočinkem, ale při napadení škůdci je musíte okamžitě odstranit.

Mohlo by vás zajímat:  Tři způsoby využití pampelišky na zahradě: jako hnojivo, mulč nebo proti mšicím

K tomu slouží nejen přípravky z obchodů, ale také domácí prostředky, které můžete využít. U rostlin velmi záleží na tom, kde je máte umístěné, jestli mají vhodné podmínky pro růst a kvetení a zda mají správnou půdu. Nadměrná zálivka také může škodit, stejně jako ta nedostatečná. Prevence před škůdci bude lepší variantou než následné řešení škod na rostlinách.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké druhy škůdců můžete na rostlinách vidět?

Mšice patří mezi ty nejhorší škůdce, a to nejen na pokojových rostlinách, ale také zahradních. Pokud se objeví v domácnosti, bude velmi těžké se jich zbavit. Mšice se vyskytují v obrovském množství, najít je můžete po celé rostlině. Není možné si jich nevšimnout, a tak můžete zareagovat velmi rychle. Jsou nebezpečné hlavně pro fíkusy, azalky nebo vánoční hvězdy.

Mohlo by vás zajímat:  Balkony jsou pro holuby velkým lákadlem. Odstraší je některé zvuky, dekorace i zábrany

Pavoučí roztoči jsou dalšími z řady těch, kteří mohou pokojové rostliny napadnout. Svilušku poznáte podle toho, že se listy rostliny začnou barvit do světlé barvy, objeví se také skvrny. Pokud je v místnosti teplo a sucho, tím lépe se budou rozmnožovat a bude se jim dařit. Kropte rostliny vodou, abyste zabránili invazi svilušek na rostliny. Můžete mazat listy například rostlinným olejem.

Zdroj: https://www.signalsaz.com/articles/top-10-houseplant-pests-and-how-to-fight-back/
Přidat na Seznam.cz