Group People Planting New Tree

Díky unikátní metodě sázení stromů se není třeba namáhat s kopáním děr. Stačí pouze zasunout rýč na to správné místo

Kdo někdy sázel stromy na své zahradě, ten moc dobře ví, že to může být poměrně náročná činnost. Pořídit si menší stromek na zahradu dnes není nic těžkého. Prodávají je specializované prodejny, stejně jako hobby markety. Ve většině případů ve stejné podobě, tedy i s menším kořenovým systémem. Ten patří pochopitelně pod zem, kde by se měl dříve nebo později ujmout.

Klasická metoda je zbytečně náročná

Klasickou metodu sázení stromků každý zná. A mnozí ji již mají za sebou. A ti pochopitelně mohou potvrdit, že se nejedná o nic jednoduchého. Je s tím spojena mnoha dřiny. Nejprve je nutné vykopat díru, do ní je třeba strom i s kořenovým systémem opatrně vložit a následně kořeny opět hlínou zaházet a také uhladit. Pokud je stromů jenom pár, dá se to zvládnout. Při osazování celé zahrady však řada lidí začne logicky přemýšlet nad tím, zda si nejde práci nějak ulehčit.

Mohlo by vás zajímat:  Nejen alkohol. Játrům škodí i oblíbené potraviny, kterých si dopřáváme plné talíře
Zdroj obrázku: Freepik

Postačí jenom rýč

K jednoduchému, rychlému a efektivnímu sázení stromů postačí pouze rýč. Důležité je, aby byl ostrý a dobře zajel do zeminy, do které máme v plánu jednotlivé stromy sázet. Potom už stačí pouze se naučit správnou techniku a celý proces osazování nových stromků bude hračka.

Jak tedy na to? Jako první je třeba zarýt rýč hluboko do země, pokud možno kolmo k ní. Následně se rýč vyndá a připraví se k dalšímu zarytí, zhruba 10 centimetrů vedle prvního. Vzdálenost se může měnit podle toho, jak velké stromy s jak rozsáhlým kořenovým systémem budeme sázet.

Mohlo by vás zajímat:  Geranium se hodí do každého domova. Osvěží vzduch a zažene nejednu nemoc

Po zarytí rýče na druhé místo je třeba provést tlak na násadu tak, jako byste chtěli hlínu ze země dostat, doslova vypáčit. Díky provedenému prvnímu zářezu se zemina dostane nad  povrch a lehce se rozevře. Právě do tohoto místa následně stačí zasadit strom, tedy opatrně zasunout jeho kořeny. Poté stačí na zeminu v okolí kmenu stromu udusat a nový stromek bude tam, kde má být. Zasazen, připraven k zalití a budoucímu zakořenění.

Zdroj: Life Hacks
Přidat na Seznam.cz