Red Geranium Flowers Santorini Island Greece Beautiful Landscape With Sea View Small Depth Sharpness

Geranium se hodí do každého domova. Osvěží vzduch a zažene nejednu nemoc

Pelargonie jsou velmi oblíbené rostliny, hlavně kvůli jejich vzhledu. Jsou také nenáročné na pěstování, a proto si k nim najdou cestu především začínající pěstitelé. Jednou z odrůd pelargonie je Pelargonium graveolens neboli geranium, která má drobné lístky, a produkuje dokonce příjemnou vůni. Přinese úlevu od infekcí a může pomoci také s kožními problémy.

Geranium je univerzální rostlina, která nemá vysoké nároky

Geranium můžete vidět vysazenou na zahrádkách, ale také v truhlících. Jedná se o jednoletou rostlinu. Mnohem častěji ji ale najdete jako pokojovou květinu. Nemusíte mít nijak kvalitní půdu a nepotřebuje ani zvláštní zacházení. Hodí se tak pro ty, kteří s pěstováním začínají, nebo pro ty, kteří nemají na květiny příliš mnoho času, ale rádi by nějakou měli doma.

Mohlo by vás zajímat:  Pro zdraví i krásu: aloe vera je jedinečná rostlina, kterou doma ocení každá žena

Potřebuje hlavně slunné místo a také zálivku, která ale nesmí být příliš vydatná. Stačí do tácku pod květináčem nalít vodu a květina si sama vezme, kolik potřebuje. Rostlina má dokonce léčivé účinky, což ocení hlavně lidé, kteří jsou často nachlazení. Na rostlině se mohou objevit růžové květy, ale kvete velmi sporadicky, není to nic typického.

Zdroj obrázku: Freepik

Geranium je květina, která obsahuje esenciální oleje

Geranium má protizánětlivé vlastnosti, a proto se hodí pro přírodní léčitelství. Tento druh pelargonie vás dokonce může vyléčit z angíny. Infekce dýchacích cest nebo bolesti v krku už budou tabu, pokud doma budete pěstovat geranium. Můžete si udělat nejen infuzi z listů, ale také inhalovat odvar nebo si koupit olej, kterým si budete potírat hrudník.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí barvení vlasů se ne vždy povede. Nezoufejte, nechtěný odstín lze jednoduše odbarvit

Listy obsahují esenciální oleje, které příjemně provoní domácnost. Geranium se tak může stát přírodním osvěžovačem vzduchu, přičemž ho ještě zvládne vyčistit. Zlepší se vám kvalita spánku a bude se vám doma lépe dýchat. Hodí se také do koupelny, je ideální do horké koupele. Uvolní tělo a přinese příjemnou relaxaci.

Zdroj: https://www.almanac.com/plant/geraniums
Přidat na Seznam.cz