Pressed Yeast Wooden Board

Droždí dodá rostlinám důležité živiny. Prospěšné je pro rajčata, okurky nebo salát

Zatímco čerstvé pekařské droždí se primárně používá při pečení, lze jej použít také jako hnojivo pro rostliny. Kvasinky jsou vynikajícím zdrojem dusíku, který je základní živinou pro růst rostlin. Kromě toho obsahuje také vitaminy B, vitamin D a různé minerály včetně železa, hořčíku či draslíku. V tomto článku se budeme zabývat tím, jak využít čerstvé droždí na pečení jako hnojivo pro rostliny.

Vyberte ty správné rostliny a připravte si hnojivo

Ne všechny rostliny vyžadují stejné živiny a ne všem rostlinám bude přidávání kvasinek do půdy prospěšné. Rostliny, které jsou náročné na vodu, jako jsou rajčata, okurky a papriky, budou mít větší užitek z přidání kvasinek. Rostlinám, které milují dusík, jako je hlávkový salát, špenát a další listová zelenina, budou kvasnice také velmi prospívat.

Mohlo by vás zajímat:  Postarejte se správně o zahradní nábytek před zimou

K přípravě kvasnicové směsi budete potřebovat:

  • 1 kostku čerstvého pekařského droždí,
  • 5 litrů teplé vody,
  • 1 polévkovou lžíci cukru.

Ingredience míchejte dohromady, dokud se droždí a cukr úplně nerozpustí. Nechte směs uležet 15–20 minut, nebo dokud se na povrchu nevytvoří pěna.

Zdroj obrázku: Pixabay

Jak používat kvasnicovou směs

Jakmile je kvasnicová směs připravena, můžete ji aplikovat na rostliny. Nalijte směs kolem základny rostlin a ujistěte se přitom, že pokryjete celý kořenový systém. Kvasnicovou směs můžete také nalít do rozstřikovače a nastříkat na listy rostlin. Toto totiž pomůže rostlině rychleji absorbovat živiny. Kvasinkovou směs můžete na rostliny aplikovat každé dva až tři týdny po celou vegetační sezónu. To zajistí, že rostliny dostanou živiny, které potřebují, aby rychle rostly, byly zdravé a silné.

Mohlo by vás zajímat:  Zamiokulkas snese tmu i vlhkost. Některé chyby při pěstování ale neodpustí

Zatímco kvasnice mohou být pro rostliny prospěšným hnojivem, nemělo by to být jediné hnojivo, které používáte. Rostliny potřebují k růstu různé živiny a je nezbytné jim poskytovat vyváženou stravu. Zvažte použití jiných přírodních hnojiv, jako je třeba domácí kompost, pro doplnění kvasnicové směsi.

Zdroj: https://www.corvallisadvocate.com/2021/using-yeast-in-the-garden/
Přidat na Seznam.cz