Glasses Dark Light Beer Ale Sunlight Brick Wall

Zvětralé pivo je chyba jen tak vylít. Fíkus si na něm náramně pochutná

Věděli jste, že pivo můžete kromě konzumace využít i na vaší zahradě? Obsahuje živiny, které dodají sílu mnoha rostlinám a fíkus patří mezi ně. Pokud ho budete jednou začas zalévat pivem, bude to pro něj prospěšné. Samozřejmě to má svá pravidla.

V pivu najdeme vitamíny a minerální látky

V pivu najdeme mnoho vitamínů a minerálních látek. Je škoda je nevyužít. A pokud máme zbytek piva, které je již zvětralé a pro sebe ho nevyužijeme, proč ho jen tak vylévat? Máte doma fíkus? Pak ho zkuste dát právě jemu. Bohatě se odvděčí. Využije všechny minerály, které se v pivu nacházejí. Konkrétně jde o hořčík, draslík, vápník a fosfor a také ostatní účinné látky, jako chmel, ječný slad, a kvasnice. Neprospívají jen fíkusům, ale i dalším kvetoucím rostlinám. Toto speciální pivní hnojivo urychluje vývoj rostlin a posiluje jejich kořeny. Listy fíkusu i dalších rostlin, na které ho aplikujeme, budou lesklejší, pevnější a viditelně zdravější.

Mohlo by vás zajímat:  Víc než krásné dekorace: tyhle tři pokojovky se postarají o čistý vzduch v každém interiéru
Zdroj obrázku: Freepik

Použijte nízkostupňové obyčejné pivo

Jaké pivo se k tomuto účelu hodí? Rozhodně nízkostupňové, světlé, ne žádné speciální nebo ochucené, ve kterém se mohou skrývat přidaná barviva a umělá sladidla – taková piva jsou pro rostliny zcela nevhodná. Další podmínkou k jeho použití je, že musí být zcela bez bublinek, odstáté a zvětralé. Nejlepší je takové, které zbylo od večera do dalšího dne. V takovém nebudou žádné bublinky a můžete ho směle využít k přípravě pivního hnojiva.

Jak vytvořit pivní zálivku?

Na rostlinu nemůžete nikdy použít neředěné pivo. Nejen že musí být odstáté, ale i zředěné vodou. Připravte si sklenici vody, nejlépe odstáté, a nalijte do ní 50 ml piva. Důkladně promíchejte. Tento roztok můžete bez obav použít jednou měsíčně, ne častěji. Rostlina bude silná, zdravá a budou se jí krásně lesknout listy. Vyzkoušet zálivku můžete i na jiné kvetoucí rostliny.

Zdroj: https://www.gardeningknowhow.com/garden-how-to/soil-fertilizers/using-beer-on-plants.htm
Přidat na Seznam.cz