Concept Treatment Colds With Honey Garlic Pink Background

Chodit do lékárny je zbytečné. Rýmu i bolest v krku vyléčí osvědčené recepty našich babiček

Rýma, nachlazení, bolesti v krku – to jsou nejčastější zdravotní problémy, které se mohou objevit po celý rok. Nemusíte ale chodit do lékárny, abyste se nemocí zbavili. Postačí vědět, jaké metody používaly naše babičky, které byly natolik chytré, že raději používaly domácí prostředky, které jsou opravdu účinné a navíc snadno k dostání. Rychle přinesou úlevu od bolesti a navíc jsou levné.

Některé recepty se používají dodnes

Domácí recepty jsou mnohdy účinnější než přípravky, které koupíte v lékárně. Můžete si pomoci cibulí, medem nebo česnekem. Rozhodně se vyplatí mít doma správné suroviny, které vám pomohou nastartovat zdraví. A díky prevenci se pak žádné další nemusíte obávat. Jak si udělat například cibulový sirup? Sice možná nebude chutnat dětem, ale můžete do něj přidat med. Je to přírodní léčivo, které vás i děti brzy postaví na nohy.

Mohlo by vás zajímat:  Maliníky podpoří hnojivo připravené z banánových slupek

Cibule patří mezi zeleninu, která v sobě obsahuje spoustu živin. Přírodní antibiotikum společně s cukrem dokáže s vaším tělem zázraky. Cibulovým sirupem podpoříte svou imunitu a zároveň snížíte horečku, sirup navíc zahřeje a pomůže proti suchému i vlhkému kašli. Cibuli najdete v každé domácnosti, jednoduchý lék tak můžete mít rychle hotový. Během zimní sezony bude neocenitelným pomocníkem.

Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste mléko s medem a česnekem

Mléko s medem a česnekem patří mezi neobvyklé kombinace, zároveň je to ale prostředek, který opravdu pomůže proti kašli nebo nachlazení. Všechny suroviny v sobě mají živiny a látky, které uzdraví vaše tělo. Mléko obsahuje spoustu vitaminů, česnek je zase skvělé antibiotikum, med tiší dlouhodobý kašel. V této kombinaci se nemusíte bát, že byste se nachlazení rychle nezbavili.

Mohlo by vás zajímat:  Mulčování kůrou je praktické a propůjčí zahradě estetický vzhled

Husí sádlo je jedním z prostředků, které skutečně fungují. Už dříve se používalo na natírání hrudníku před spaním, protože ulevuje nejen od bolestivého kašle. Díky tomu se vám v noci bude lépe spát.

Zdroj: https://vicks.com/en-us/treatments/how-to-treat-a-cold/how-to-get-rid-of-a-cold
Přidat na Seznam.cz