Close Up Watering Flowers

Zima je pro pokojové rostliny náročné období. Přizpůsobit jiným podmínkám musíme také zálivku

Často se stává, že rostliny v zimě ztrácejí kondici, žloutnou a opadávají jim listy. Jednoduše na tom nejsou nejlépe. To se může snadno stát, protože mají omezený přístup ke slunečnímu záření a v místnostech bývá příliš horko anebo příliš chladno. Kromě toho během zimy také méně větráme a v místnosti je mnohem sušší vzduch než obvykle. Ani to jim nesvědčí. Pokud tomu chcete zabránit, musíte správně dávkovat závlahu. Jedině tak budou rostliny prospívat v celé své kráse.

Mohlo by vás zajímat:  Domácí hnojivo rostliny potěší nejvíce. To nejlepší vyrobíte z nepotřebných zbytků

Jak často zalévat rostliny v zimě?

Tato otázka trápí všechny majitele pokojových rostlin, jakmile venku padnou teploty k nule. Zalévání může být v tomto období poměrně obtížné. Bohužel se musíte vždy přizpůsobit podmínkám ve svém domově. Pro pokles venkovní teploty je typické, že potřebují méně zalévat. Topení v bytě ovšem způsobuje, že vyžadují více vlhkosti, a to v květináči i na listech. Květináč vždy zalévejte, když je substrát suchý, a kontrolujte jej každých pár dnů, abyste měli jistotu.

Mohlo by vás zajímat:  Listy rostlin potřebují pravidelné čištění, ovšem i s těmi drobnými si snadno poradíte
Zdroj obrázku: Freepik

Jakou vodu používat pro zalévání?

Podle názoru mnoha květinářů stačí k zavlažování během zimy zálivka vodou. Tohoto řešení byste se samozřejmě měli držet, ale také musíte myslet na kvalitu vody, kterou používáte. Obyčejná voda z kohoutku by se měla filtrovat. Pokud nemáte žádný prostředek k filtraci, nechte ji alespoň odstát, aby se z ní odpařil přebytečný chlór.

Kromě obyčejné vody ale můžete sáhnout po jiných domácích prostředcích, kterými můžete květiny vyživit. Skvělá je například voda po uvaření zeleniny o pokojové teplotě. Dávejte si ale pozor, aby ve vodě nebyla sůl. Sáhnout můžete také po akvarijní vodě, kávových nebo čajových nálevech nebo vodě s vaječnými skořápkami. Vyrobit si můžete také nálev z banánových slupek, které obsahují mnoho vitamínů a minerálů, které prospějí vaší rostlině a budou fungovat jako hnojivo.

Zdroj: https://www.thespruce.com/tips-on-caring-for-houseplants-in-the-winter-1403001
Přidat na Seznam.cz