Grass 3336700 1280

Zima dala trávníku zabrat. Aby se znovu proměnil v hustý zelený koberec, potřebuje náležitou péči

Víte, jak se starat o trávník po zimě? Tuto otázku si možná kladou i ostřílení zahrádkáři, kteří přemýšlí, jak trávník ošetřit po náročné zimě. Existuje hned několik způsobů, díky kterým budete mít trávník každý rok jako nový. Regenerace a čištění po zimních měsících jsou velmi důležité kroky, které trávník obnoví.

Jak se připravit na novou sezonu?

Správné hnojení trávníku je velmi podstatné pro dobrý růst, ale také minimalizuje ztráty, které způsobily právě nevhodné podmínky panující přes zimu. Před hnojením je nutné trávník uklidit a provést také základní ošetření. Trávník musí být připravený přijímat živiny z půdy, a proto je vhodné ošetření provést co nejdříve a hlavně co nejpečlivěji.

Mohlo by vás zajímat:  Hnědnutí tújí může souviset s nevhodnou péčí, škůdci nebo domácími mazlíčky

Slunečné nebo teplé dny nejsou vhodné právě pro péči o trávník. Při hnojení je lepší, když bude oblačno nebo zataženo, ale zase nesmí pršet. Mnoho času zabere péče nejen o trávník, ale také o okrasné rostliny nebo keře, které máte na zahradě. Objevit se mohou různá onemocnění rostlin, například plíseň nebo napadení škůdci. Nejedná se přitom jen o estetický problém, ale velmi často to vede k odumírání rostlin.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zahrada musí po zimě nejen rozmrznout, ale také vyschnout

Jestli bude trávník plný vody, není možné na něm cokoliv dělat. Potřebuje důkladně vyschnout, aby pak mohl přijímat živiny. Na jaře ho můžete hnojit. Živiny jsou potřeba nejen pro jeho správný růst, ale také bude mít krásnou zelenou barvu. Nehnojte ale dříve než dva týdny po vápnění. Hnojení si tedy nechte na přelom března a dubna.

Mohlo by vás zajímat:  Během zimy rostliny odpočívají a nabírají sílu na jaro. Dřevnaté rostliny si ale zaslouží pozornost

Hnojivo pak aplikujte rovnoměrně po celé ploše trávníku. Jestli nějaké místo vynecháte, poznáte to podle toho, že budete mít žlutá stébla nebo tráva vůbec nevyroste. Přebytek je ale také škodlivý, protože se mohou objevit vypálená místa. Po hnojení trávník pečlivě zalévejte, naplánovat si hnojení můžete na dny, kdy předpověď hlásí déšť.

Zdroj: https://www.popularmechanics.com/home/lawn-garden/how-to/g237/the-quick-and-easy-guide-to-fertilizing-your-lawn/
Přidat na Seznam.cz