Large Modern Bathroom With Luxury Fittings

Studenou koupelnu zútulní netradiční rostliny, pro které je tato místnost jako stvořená

Koupelna není vhodné místo pro spoustu druhů rostlin. Je tam vysoká vlhkost a také nedostatek světla, zvlášť pokud nemáte v místnosti okno. Stačí ale vybrat ten správný druh a také v koupelně se můžete těšit pohledem na zelenou dekoraci. Jaké rostliny se nejvíce hodí do této místnosti?

Tilandsie nevyžaduje žádnou péči, stejně jako okřídlený květ

Jakou rostlinu si do koupelny pořídit, aby vydržela v náročných podmínkách? Jednou z nich je tilandsie, která nepotřebuje skoro žádnou péči. Vypadá velmi originálně a její květy vzbuzují exotický dojem. Vyskytuje se v tropických pralesech, proto je zvyklá na vysokou vlhkost. Mívá zelené zahnuté listy, najít na ní můžete fialové kvítky. Kořenový systém je slabý, a kořeny tak potřebují přístup ke vzduchu.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhněte se při zavařování typickým chybám. Po otevření budou vždy příjemně křupavé a lahodné

Okřídlený květ je velmi populární rostlina, která vypadá netradičně. Domácí lilie, jak se rostlině také říká, má zelené špičaté listy, které rostou v trsech. Květenství jsou pak na konci listů. Květy mají tvar klasu a většinou jsou žluté nebo zelené. Je to rostlina, které nevadí stinné místo ani vlhké prostředí. Je potřeba ji dostatečně zalévat. Potřebuje úrodnou, mírně kyselou půdu.

Zdroj obrázku: Freepik

Některé druhy orchideje se také hodí do koupelen

Kromě orchidejí, které pěstujete na okenním parapetu, si můžete jednu rostlinu dát také do koupelny. Záleží ale na tom, jaký to bude druh. Rostliny mají listy složené do růžice a patří mezi zajímavou dekoraci v domácnostech. Potřebují odvodněný substrát, takže se nejvíce hodí kůra a rašelina. Až když je zemina úplně suchá, tak by se rostlina měla zalít.

Mohlo by vás zajímat:  Objevte tajnou superschopnost brambor: Díky této zelenině bude celá domácnost zářit čistotou

Mezi oblíbené rostliny pak patří i kapradiny, které jsou na vlhkost a stín zvyklé už ze svého přirozeného prostředí. Mají malé zelené listy, které jsou na stonku uspořádané na střídačku. Kapradiny mohou dorůst do metrové délky, a je tedy potřeba jim zajistit dostatečný prostor k růstu. Jinak jsou ale nenáročné, jen se jim nelíbí suchá půda. Dejte je na místo, kam na ně nikdo nedosáhne, protože nemají rády kontakt.

Zdroj: https://www.apartmenttherapy.com/bathroom-plants-36667139
Přidat na Seznam.cz