Pots 716579 1920

Ženy si oblíbily pěstování kaktusů, zjistily že mohou mít blahodárný vliv na jejich krásu

Vytrvalé sukulentní rostlinky obsypané ostny a bodláky si často oblíbí i ti z nás, kteří nepatří mezi vášnivé zahradníky. Díky svým úžasným vlastnostem a nízkým nárokům o ně zvládne pečovat úplně každý. Kaktusy dovedou přežít v pouštních podmínkách i několik let bez jediné kapky vody. Dokážete si to představit? A právě tuto neuvěřitelnou schopnost sukulentů dovedeme v dnešní době využít ve svůj prospěch v oblasti kosmetického průmyslu. Například opuncie obsahuje řadu látek prospěšných pro lidskou pokožku:

  • Chlorofyl
  • Antioxidanty
  • Omega-3 nenasycené mastné kyseliny
Mohlo by vás zajímat:  Namnožit zamiokulkas lze i ze samotného listu. Rostlina ozdobí interiér a vyčistí domácí vzduch
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Všechny tyto zmíněné látky působí podpůrně na kožní buňky a stimulují jejich novotvorbu. Dále mají protizánětlivé a zklidňující účinky, díky kterým účinně pomáhají s léčbou akné. Chlorofyl obsažený v opuncii zvyšuje produkci kolagenu, který činí pokožku pružnější a krásnější.

Aztécký poklad

Opuncie pochází z Mexika. Španělští dobyvatelé dovezli tuto rostlinu na evropskou půdu během 16. století. Zjistilo se, že ze semínek obsažených v plodech kaktusu lze vylisovat cenný olej. Opunciový olej je v dnešním světě kosmetiky stále více ceněn pro své blahodárné účinky. Jedná se o skutečný elixír mládí, neboť obsahuje vitamin E. Tento významný antioxidant chrání organismus před působením volných kyslíkových radikálů a tím pomáhá předcházet předčasnému stárnutí buněk.

Mohlo by vás zajímat:  Želatina pomůže zamiokulkasu zakořenit a podpoří jeho zdraví

Péče o vlasy

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Kaktusový olej můžete využít i pro zkrášlovací rituál vaší koruny hlavy. Vyhlazuje strukturu vlasů, obnovuje jejich lesk a dodává jim na zdravém vzhledu. Opunciový olej skvěle využijete jako pomůcku k jemné masáži pokožky hlavy a vlasů. Masáž bude zároveň i příjemným zážitkem, který vám pomůže se uvolnit. Čím důkladněji budete vlasy mnout, tím hlouběji do nich olej pronikne a zesílí se tím jeho ozdravný efekt.

Odstranění líčidel

Pokud máte citlivou pokožku, můžete zkusit využít opunciový olej i na odlíčení make-upu. Stačí ho přidat do vhodného gelu. Získáte směs, která vaši pokožku očistí, zbaví zbytků líčidel a nečistot a zároveň jí dodá potřebnou výživu. Uvidíte, že po několika týdnech bude vaše pleť viditelně zářivější, hladší, pevnější a bude působit mnohem zdravěji.

Přidat na Seznam.cz