Close Up Fresh Wet Green Cabbage

Zelí je víc než příloha k masu. Doplní důležité vitamíny a uleví při zánětu

Zelí není u nás příliš populární, ale naše babičky si tohoto druhu zeleniny velmi vážily a často ho využívaly, jakmile se objevily určité neduhy. Zelné zábaly jsou skvělé na bolesti kloubů, zánět prsou nebo angínu. Naučte se, jak si připravit efektivní zábaly, díky kterým se zbavíte nepříjemných problémů. Velmi oblíbená je také šťáva získaná ze zelí, protože stimuluje imunitní systém, pomáhá v boji proti anémii a vředům.

Cenný zdroj vitamínů a minerálů

O zelí se často říká, že je těžko stravitelné a příliš těžké pro žaludek. V skutečnosti se ale jedná o obrovský zdroj vitamínů a minerálů, které tělo velmi snadno vstřebává. Zelí obsahuje stejné množství vitamínu C jako citron. Kromě toho vás zásobí vitamínem A, B, K a E, vápníkem, hořčíkem, draslíkem, železem i kyselinou listovou.

Mohlo by vás zajímat:  Deprese a obezita spolu mají společného víc, než se zdá. Zajídat problémy ale není řešení
Zdroj obrázku: Freepik

Proč se vyplatí pít zelnou šťávu?

Zelí se často používá při léčbě mnoha nemocí a obtíží. Šťáva ze zelí se vyplatí pít nejen tehdy, jakmile to přeženete s alkoholem a máte kocovinu. Měli byste ho konzumovat pravidelně, abyste doplnili všechny důležité vitamíny a minerály, které vaše tělo potřebuje během celého roku. Skvěle se hodí na revmatické bolesti, urychluje hojení ran a vředů. Z tohoto důvodu byste měli pít zelnou šťávu každý den po dobu alespoň tří týdnů. Doporučená dávka je jedna sklenice denně.

Mohlo by vás zajímat:  Pokud už vás běžné rostliny nudí, zkuste interiér ozvláštnit opravdu originálními kousky

Obklady jsou ideální na bolesti kloubů a záněty prsou

Starší lidé mají často problémy s klouby, zatímco kojící ženy mnohdy bojují se záněty prosou. Ideální je otrhat dva až tři vrchní velké listy zelí, lehce je rozdrtit paličkou na maso a poté položit na radiátor. Jakmile budou teplé, přiložte je na postižené místo a zakryjte obvazem. Takto je nechte působit po dobu minimálně 15 minut a tento postup opakujte několikrát denně. Stejně postupujte i v případě výronů. Jedná se o jednoduchý a velmi účinný způsob, jak se zbavit nepříjemných neduhů bez léků.

Zdroj: https://www.fitnesshealthforever.com/health-tips/wrapping-leg-in-cabbage-for-pain-relief/
Přidat na Seznam.cz