Humidifier Spreading Steam Into Living Room

Zdánlivě čistý domov je ve skutečnosti plný nebezpečných toxinů. Čistý vzduch není samozřejmost

Každý rok je období, kdy je vzduch venku velmi znečištěný. Musíte si tak v bytě zajistit takovou kvalitu vzduchu, aby se vám dobře dýchalo. Bude se vám nejen lépe spát, ale vyhnete se také alergiím nebo jiným nemocem, které smog způsobuje. Důležitá je především čistota v domácnosti.

Ochraňte svou domácnost před prachem

Kvalitu vzduchu ovlivňuje hlavně náš pravidelný úklid. Bojujte s prachem na nábytku a dbejte také na to, aby se do ovzduší nedostaly žádné toxické látky, které by mohly ovlivnit kvalitu vzduchu, který doma dýcháte. Jednou týdně byste měli setřít prach ze všech povrchů v domácnosti vlhkým hadříkem. Vysávejte pravidelně koberce i podlahy, nejlépe také jednou za týden.

Mohlo by vás zajímat:  Sezónním alergiím se můžeme bránit nejen léky, pomůže také pravidelný úklid a správná hygiena

Jednou za čas je potřeba vyčistit topení a radiátory, protože se na nich také usazuje prach, i když to na první pohled není patrné. V zimě dbejte na to, aby vám nejen neunikalo teplo z bytu, ale aby se zpátky do bytu nedostaly žádné látky, které by mohly ztěžovat dýchání. Těsnění oken si můžete pořídit v obchodě, na dveře můžete použít izolační válce nebo lišty.

Zdroj obrázku: Freepik

Domy s komíny je potřeba pravidelně kontrolovat

Problém může nastat, pokud máte dům s komínem. I tady je potřeba, aby kominík pravidelně kontrolovat technický stav těchto zařízení. Jestli topíte pouze v krbu, je nutné ho jednou za dva roky nechat vyčistit. Pokud ve vašem bytě chcete snížit elektrosmog, vypínejte zařízení, která nepoužíváte.

Mohlo by vás zajímat:  Grilování si užíváme do doby, než se dostaví zažívací potíže. Zkuste to tentokrát zdravěji

Vzduch v pokojích můžete osvěžit několika jednoduchými způsoby. Vzduch totiž obsahuje 4–‍10krát více toxických látek, než najdeme venku. Proto stojí za to chránit své zdraví, a to jen tím, že budete vzduch osvěžovat. Nejčastějším způsobem je pravidelné větrání. Pořídit si můžete také rostliny, které fungují jako přírodní filtrace. Z těch můžeme doporučit kapradiny nebo palmy. Koupit si můžete také solné lampy, které jsou levné a svou službu udělají.

Zdroj: https://www.bustle.com/articles/171847-11-ways-to-make-your-home-more-healthy-because-your-environment-matters-too
Přidat na Seznam.cz