Zázračné diety nikdy nefungují. Skutečně zhubnout pomůže úplně něco jiného

Najít někoho, kdo by si nestěžovat na kila navíc, je v dnešní době téměř nemožné. Většina lidí má s váhou problémy a netuší, jak efektivně a dlouhodobě zhubnout. Jojo efekt trápí hodně lidí, kteří drží nárazové diety a snaží se hodně cvičit. Naneštěstí to vám nezajistí, že trvale zhubnete. Ve skutečnosti musíte do svého života implementovat zdravé zvyky, které vám doopravdy pomohou. Co mezi ně patří a u čeho byste měli začít?

Počet jídel a samotné jídlo jsou klíčem!

Podle výživových poradců se mezi zdravé stravovací návyky řadí i počet jídel a časové rozestupy, které dodržujete. Obecně se doporučuje nejíst minimálně 3 hodiny před spánkem a jíst čtyřikrát až šestkrát za den po malých porcích. Časové intervaly mezi jídly jsou důležité pro zažívací systém, který díky tomu může pohodlně a pomalu zpracovat jídlo, které jste snědli.

Mohlo by vás zajímat:  Dát si odpolední šálek kávy může skončit špatně. Problémy se spánkem nejsou jediné, co hrozí

Kvalita a výběr jídla je naprosto klíčový! Všichni víme, že cukr nebo fast food bychom jíst neměli. Jistě si dokážete představit, co patří mezi zdravé jídlo. Vyřaďte maximum zpracovaných potravin a vařte si domácí jídlo. Asi polovinu jídelníčku by mělo tvořit ovoce a zelenina, čtvrtinu obilné a škrobové produkty. Poslední čtvrtinu by měly tvořit živočišné produkty (maso, mléčné výrobky atd.).

Zdroj obrázku: Freepik

Nespěchejte při jídle a hodně pijte

Všude slyšíme, že bychom měli jíst pomalu. Má to svůj důvod. Žaludek musí mít čas, aby jídlo zpracoval. Rychlým jídlem ho přetížíte a budete se po dokončení jídla cítit velmi těžce. Kromě toho při pomalém jezení žaludek i mozek zjistí, kdy jste doopravdy sytí. Díky tomu nebudete jíst více, než je zapotřebí, a nebudete přibývat na váze.

Mohlo by vás zajímat:  Některé orchideje přežijí venku i mrazivou zimu. Jejich netradiční vzhled na první pohled upoutá

Hydratace je extrémně důležitá pro zdraví celého těla. Metabolismus se při nedostatku tekutin zpomaluje. To je jedním z důvodů, proč nemůžete zhubnout a neustále přibíráte na váze. Pijte alespoň dva litry denně a začněte jednou sklenicí vody nebo vody s citronem každé ráno. Uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe a váš trávicí systém bude fungovat skvěle.

Zdroj: https://www.nhs.uk/live-well/healthy-weight/managing-your-weight/12-tips-to-help-you-lose-weight/
Přidat na Seznam.cz