Mosquito White Mosquito Wire Mesh Net Mosquito Disease Is Carrier Malaria

5 metod, jak se doma vypořádat s otravnými komáry: snadno, levně a efektivně

Sezona komárů je už zase tady. Tím, jak trávíme více času venku, si určitě častěji všimneme, že kolem nás lítají nepříjemní návštěvníci. Někdy je velmi těžké se jich zbavit, ale díky jednoduchým trikům to může být snadná práce. Jaké přírodní metody na odstrašení komárů skutečně fungují?

Jsou levné, účinné a snadno dostupné

Jestliže máte zkušenosti s nakoupenými prostředky na hubení komárů, tak určitě víte, že ne vždy fungují správně. To se vám s přírodními metodami nestane, protože jsou více účinné, navíc také levné a snadno dostupné. Vše potřebné totiž seženete ve své kuchyni. Jakými způsoby se tedy můžete komárů zbavit? Představíme pět účinných prostředků. I když možná sáhnete po chemii, vyzkoušejte nejdříve, co nabízí příroda.

Mohlo by vás zajímat:  Plíseň v květináči vyžaduje okamžitý zásah. Účinnou pomoc najdeme v každé kuchyni

Ve své zahradě nebo na terase si můžete vysadit rostliny, které komárům nevoní. Mezi takové patří máta, fenykl nebo levandule. Květiny, které mají intenzivní vůni, jsou komárům velmi nepříjemné a takovým místům se budou vyhýbat. Můžete si také zakoupit esenciální oleje, které si pak můžete nakapat na různá místa nejen venku na zahradě, ale také v domácnosti. Mezi takové patří levandulový, mátový nebo citronový. Zvolit můžete také hřebíček nebo skořici. Dávejte si ale pozor, protože oleje by se ještě měly naředit vodou. Nanést je pak můžete také na pokožku.

Mohlo by vás zajímat:  Kompost je důležité během zimy chránit před větrem, mrazem a sněhem
Zdroj obrázku: Freepik

Vyrobte si svíčky nebo použijte zeleninu

Proti komárům skvěle funguje například ocet, cibule nebo česnek. Jsou to suroviny, které mají intenzivní zápach a komáry odradí. Nechte kousek cibule na stole nebo na okenním parapetu a uvidíte, že o nich nebudete ani vědět. Účinné jsou také svíčky domácí výroby. Jsou speciální tím, že odpuzují komáry. Budete potřebovat pouze svíčku ve skleněné nádobě a také citronovou kůru, kterou si nastrouhejte. Komáry tato vůně odpudí.

Na svůj balkon můžete také přilákat ptáky, kteří se živí právě tímto otravným hmyzem. Jedná se o rorýse, kteří ale potřebují hnízdní boxy. K jejich přilákání jim pak stačí pustit zvuk jiných rorýsů. Na rozdíl od holubů za sebou nenechávají nepořádek v podobě trusu, a tak si budete moci klidně usednout na terasu bez hrozby, že vás nějaký komár štípne nebo na vás přistane trus.

Zdroj: https://www.thisoldhouse.com/pest-control/reviews/best-ways-to-get-rid-of-mosquitoes
Přidat na Seznam.cz