Woman Washing Seasonal Fresh Apples

Zásoba jablek nabízí mnoho kulinářských využití

Jablka jsou skvělým ovocem, které je oblíbené pro svou sladkou chuť a vysoký obsah vitamínů a vlákniny. Věděli jste však, že lze jabka využít mnohem více než jen jako klasický snack nebo přísadu do dortů? V tomto článku se podíváme na netradiční způsoby využití jablek, které vám přinesou nové chuťové zážitky a kreativitu do kuchyně.

1. Jablečný ocet: Z jablek lze snadno vyrobit domácí jablečný ocet. Stačí nakrájet jablka na plátky, umístit je do sklenice, přidat vodu a trochu cukru, a nechat směs fermentovat. Po několika týdnech získáte vynikající jablečný ocet, který můžete použít jako základ pro salátové zálivky nebo jako náhradu za běžný ocet v receptech.

Mohlo by vás zajímat:  Sladké a slané chutě vytvoří nečekané kombinace na talíři

2. Sušená jabka: Sušená jabka jsou výborným a zdravým snackem. Stačí jabka nakrájet na tenké plátky, odstranit jádřince a sušit je v sušičce nebo v troubě při nízké teplotě. Sušená jabka si můžete připravit jako svačinu do práce nebo je použít jako přísadu do müsli, ovesné kaše či pečení.

3. Jablečná omáčka: Jablečnou omáčku lze využít jako alternativu ke klasické rajské omáčce. Stačí oloupat a nakrájet jabka, přidat trochu cibule, česneku, skořice a cukru, a vařit do měkka. Tuto omáčku můžete použít jako přísadu k masu, drůbeži nebo dokonce k těstovinám.

4. Pikantní jablečná omáčka: Pokud máte rádi kombinaci sladkého a pikantního, vytvořte si pikantní jablečnou omáčku. K předchozímu receptu přidejte chilli papričky nebo červený pepř a vytvořte si omáčku, která bude výbornou přílohou k grilovanému masu nebo barbecue pokrmům.

Mohlo by vás zajímat:  Zákeřné padlí se šíří velmi rychle a nevyhýbá se žádným druhům rostlin
Red Apple Basket
Zdroj obrázku: Freepikle

5. Jablečná máslová omáčka: Zkuste také připravit jablečnou máslovou omáčku. Stačí smíchat na kostky nakrájená jabka s máslem, skořicí a trochou hnědého cukru. Tuto omáčku můžete podávat ke slaným nebo sladkým pokrmům, jako jsou palačinky, grilované syry nebo dezerty.

6. Jablečný chléb: Jablečný chléb je chutným a vláčným dezertem. Přidejte na kostky nakrájená jabka do těsta na banánový chléb nebo do muffinů. Jabka dodají dezertu sladkou a šťavnatou chuť.

7. Jablečný sýr: Připravte si také domácí jablečný sýr. Nakrájejte jabka na plátky a vařte je se skořicí, cukrem a citronovou šťávou, dokud nezměknou. Tuto směs můžete použít jako náplň do koláčů, na chleba nebo na tvarohový dezert.

Mohlo by vás zajímat:  Pravidelné pití kávy prokazatelně posiluje lidské zdraví. Zbaví tělo toxinů a zlepší psychickou pohodu

8. Jablečné čipsy: Z jablek lze připravit i zdravé jablečné čipsy. Stačí nakrájet jabka na tenké plátky, posypat je skořicí a sušit v troubě. Tímto způsobem získáte křupavý a zdravý snack.

Jablka jsou skvělým ovocem, které lze využít v mnoha různých receptech a kombinacích. Experimentujte s různými chutěmi a přípravou jablek a objevte nové chuťové zážitky, které vás potěší i vaše chuťové buňky.

Zdroj: https://www.bbcgoodfood.com/recipes/collection/apple-recipes
Přidat na Seznam.cz