When Will It Grow Curious Little Boy Helping His Father Plant Tree While Working Together Garden

Září přeje sázení cibulek, setí divokých květin i výsadbě stromů

Září je přechodným obdobím z léta do podzimu a pro milovníky zahradničení je to fantastická doba, kdy mohou využít mírnějšího počasí a připravit svou zahradu na chladnější měsíce. Zatímco mnoho zahradníků může předpokládat, že září je čas na zklidnění, ve skutečnosti je to ideální čas na výsadbu několika odrůd rostlin, kterým se v podzimní sezóně daří.

Jarní květy

Jedním z nejvíce vzrušujících úkolů pro zářijové zahradničení je sázení jarních cibulovin. Cibuloviny, jako jsou tulipány, narcisy, krokusy a hyacinty, by měly být vysazeny v září, abyste jim umožnili založit kořenový systém dříve, než půda zamrzne. Pro tyto cibuloviny vyberte slunné, dobře odvodněné místo a zasaďte je do hloubky asi dvojnásobku až trojnásobku jejich výšky.

Mohlo by vás zajímat:  Vřesy vytvoří na zahradě hustý barevný koberec. Díky houbám budou roky dokonalou ozdobou

Trvalky

Září je také ideálním obdobím pro výsadbu či přesazování trvalek. Stále teplá půda a mírné teploty prospívají trvalkám, jako jsou astry, chryzantémy a vytrvalé bylinky jako levandule a tymián. Nezapomeňte je dostatečně zalévat, abyste jim pomohli vytvořit silný kořenový systém před příchodem zimy. Tyto rostliny se vám rok co rok odmění krásnými květy.

Zdroj obrázku: Freepik

Divoké květiny

Pokud máte zájem vytvořit si louku s divokými květy nebo přidat do své zahrady více původních rostlin, září je pro to vynikající čas. Původní divoké květiny jsou přizpůsobeny místnímu klimatu a poskytují základní zdroje pro opylovače. Semena divokých květin vysévejte na otevřené plochy a na podzim se usadí a na jaře a v létě krásně rozkvetou.

Mohlo by vás zajímat:  Mečíky vytvoří na každé zahradě úchvatnou barevnou dekoraci. Milují slunce a vodu

Stromy a keře

Zatímco jaro je tradiční období sázení stromů a keřů, září může být druhou příležitostí, jak tyto dřeviny přidat do zahrady. Půda je stále teplá, což podporuje růst kořenů, a nižší teploty vzduchu snižují stres rostliny. Vyberte si odrůdy, které jsou vhodné pro vaše místní klima a půdní podmínky, a buďte opatrní při zalévání, dokud se rostliny neusadí.

Zdroj: https://www.gardenersworld.com/plants/what-to-plant-september/
Přidat na Seznam.cz