Yellow Spring Flowers Daffodils Are Ready Bloom

Září je ideální měsíc pro zasazení cibulí oblíbených jarních květin

Nejvhodnějším měsícem pro výsadbu okrasných rostlin a cibulovin je září. Poté se na jaře dočkáme okouzlujícího výsledku. Tyto rostliny, ale i další okrasné vždy působí velice elegantním dojmem. Jejich darováním vykouzlíte úsměv na tváři nejedné ženy. Část zahrady pokrytá těmito barevnými nádherami lahodí našemu zraku. Kdy zasadit narcisy, tulipány nebo krokusy?

Tulipány

Tulipány patří k nejhezčím jarním květinám zdobícím naše zahrádky. Nejvhodnější doba pro jejich výsadbu začíná v půlce září a končí v půlce října. Stačí vykopat jamku o dvojnásobku až trojnásobku velikosti cibule. V případě písčité půdy se vyplatí vykopat díru o 2–3 centimetry větší. K dispozici jsou dva druhy sazeniček. První mají rády, když rostou ve skupinách, zatímco druhé hezky v řadě za sebou. Na dno záhonu se vyplatí přidat tenkou vrstvu kompostu. Vždy je lepší použít vlastní kompost než průmyslový. Určitě nepoužívejte kompost mladší než 12 měsíců.

Mohlo by vás zajímat:  Muškáty milují světlo a prostor. I začátečník se může dočkat překrásných květů s intenzivní vůní
Zdroj obrázku: Freepik

Krokusy

Pro krokusy platí téměř to samé co pro tulipány. Cibule tedy zasaďte ve stejném období. Co se týče jamky, její hloubka by měla být zhruba dvojnásobná co jejich cibule. Pozor na zeminu. Cibulky krokusů mají rády sypké substráty. Proto je vkládejte hlouběji než do kompaktní těžké půdy. Krokusy zvládnou výsadbu také na skalce nebo i v nádobě. Snažte se vybrat slunné místo, mírný stín nevadí. Výsadba se v tomto období doporučuje, jelikož přítomnost hrabošů je nižší. Hlubší výsadba chrání před hraboši i mrazíky. Jakmile začnou kvést, snížíme zálivku. Životnost krokusů je až 20 let.

Mohlo by vás zajímat:  Spokojené muškáty pokvetou celou sezonu, správné podmínky jim není těžké zařídit

Narcisy

Narcisy se liší oproti předchozím květinám, co se týče doby výsadby. Narcisy se doporučuje vysadit na přelomu srpna a září. Pro umístění do země platí stejná pravidla jako u předchozích květin. Stačí vykopat jámu o velikosti trojnásobku cibule, v lehčí půdě ještě o 2–3 centimetry více. Jde především o to, aby cibulky na podzim zakořenily, ale nezačaly růst.

Zdroj: https://www.growingagreenerworld.com/plant-spring-flowering-bulbs-in-fall-for-best-results-next-season/
Přidat na Seznam.cz