Zamiokulkas2

Zamiokulkas snese tmu i vlhkost. Některé chyby při pěstování ale neodpustí

Zamiokulkas je velmi oblíbená rostlina, kterou milují především lidé, kteří na rostliny nemají tolik času. Tato květina totiž nepotřebuje žádné speciální podmínky. Zelená barva, kterou zdobí její listy, je velmi intenzivní a rozhodně zaujme na první pohled. Tento sukulent můžete dát také do koupelny, protože mu nevadí stín. Dokáže odpustit hodně chyb, ale je potřeba rostlinu podpořit v produkci nových výhonků.

Zamiokulkas je rostlina, které se může dařit v množení

Nedostatek mladých výhonků může být pro tuto rostlinu velkým problémem. Proto je dobré dbát na správné podmínky, které jí dopřejete. Každá rostlina má svůj cyklus, ve kterém vyžene nové výhonky. Vegetační klid je pro květiny také velmi důležitý. Nejlepší podmínky rostlině vytvoříte tím, že jí dáte kvalitní půdu a také místo, kde bude mít prostor růst.

Mohlo by vás zajímat:  Změna místa o pár desítek centimetrů může pomoci orchidejím k dokonalému květu

Ve vegetačním období byste rostlině měli dopřát klid, protože jedině tak nabere sílu pro další růst a nové výhonky pak budou jen otázkou času. Dejte si pozor, abyste rostlinu nepřehnojili, protože to vede ke žloutnutí listů nebo k hnilobě kořenů. Nedostatek nových výhonků ale může mít i jiný důvod a tím je malý květináč. Kořenový systém nebude mít dostatek prostoru a může dojít k úhynu rostliny.

Zdroj obrázku: Pixabay

Rostlina, která nepotřebuje světlo a nevadí jí nadměrná vlhkost

Velkou výhodou této rostliny je, že nevyžaduje velké světlo a nevadí jí ani nadměrná vlhkost. Proto se hodí také do koupelen nebo tmavých chodeb, které chcete mít ozdobené květinami. Rostlina ale má ráda teplo, vyžaduje teplotu mezi 22 až 25 stupni. I přesto se může stát, že se nové listy neobjeví. Poté je potřeba přijít na to, čím to může být způsobeno.

Mohlo by vás zajímat:  Přebytky z kuchyně se hodí do různých pokrmů, stačí je praktickým způsobem zpracovat

Zamiokulkas nemá rád průvan a možná bude obtížné najít pro něj vhodné místo. Snadno se může zanedbat a to je jeden z nejčastějších důvodů, proč se rostlině nedaří. Pokud jí ale dopřejete kvalitní půdu, dobrou polohu a oblíbenou teplotu, můžete se z jejího vzhledu těšit několik dlouhých let.

Zdroj: https://simplifyplants.com/zz-plant-not-growing/
Přidat na Seznam.cz