Cosmos Field With Sunset

Zahrada plná barevných květů je pýchou každého zahradníka. Objevte ty nejkrásnější

Na jaře se vyplatí zasadit na zahradu rostliny, které v létě rozkvetou mnoha nádhernými barvami. Jednou z nejoblíbenějších barev květin je růžová, která zahradním kompozicím dodává spoustu kouzla a romantiky. Pro vytvoření útulného zákoutí na zahradě je vhodné zvolit květiny v různých odstínech růžové a zkombinovat je s rostlinami, které kvetou bíle, fialově nebo modře. Získáte tak velmi příjemnou a romantickou atmosféru. Které květiny vám na zahradě udělají největší parádu a jak o ně pečovat? Čtěte a dozvíte se, jak bude vaše zahrada k nezapomenutí.

Mohlo by vás zajímat:  Odolné macešky: Kdy patří na záhon a jak je pěstovat?

Jiřina

Jednou z nejkrásnějších růžově kvetoucích květin je jiřina, která má hned několik tisíc odrůd. Ty se liší tvarem, výškou a barvou květů. Hlízy této rostliny je vhodné zasadit do země, jakmile už nebude nebezpečí mrazů, protože jiřiny jsou citlivé na nízké teploty. Nejvhodnější dobou pro výsadbu jiřin je druhá polovina května – rostlina pak pokvete od července až do září. Jiřiny se často vysazují do květináčů, což lze provést začátkem května. Jiřiny nadevše milují slunce, proto je nejlepší je vysadit na slunné místo, daleko od korun stromů. Nejlépe jim prospěje úrodná, dobře odvodněná a vlhká půda.

Mohlo by vás zajímat:  6 kroků pro výsadbu cibulovin, které vykvetou na jaře
Zdroj obrázku: Freepik

Begonie

Jedná se o jednu z nejdéle kvetoucích trvalek. Stejně jako jiřina má mnoho odrůd, které se liší barvou a velikostí. Nejkrásněji vypadají plnokvěté a zubaté odrůdy. Zasazují se do květináčů již v březnu a po jarních mrazících je možné přesadit je do země. Rostliny by pak měly kvést v květnu a červnu. Begonie lze zasadit přímo do země v druhé polovině května. Hodí se je umístit na zastíněné místo s dostatkem rozptýleného světla a chráněné před větrem. Substrát by měl být úrodný, humózní a dobře propustný. Je nutné rostlinu pravidelně zalévat, protože nesnáší nedostatek vody. Hnojte každé 2–3 týdny, nejlépe hnojivy pro kvetoucí pokojové rostliny.

Zdroj: https://www.familyhandyman.com/list/49-colorful-plants-to-brighten-up-your-landscape/
Přidat na Seznam.cz