black-yellow-stripe-argiope-bruennichi-wasp-spider-web

Zabít pavouka znamená podle pověry přijít o peníze. Kdo to nechce riskovat, měl by své bydlení mírně upravit

Pavouky má ve své domácnosti kde kdo. Někdo je pravidelně likviduje, jiní lidé si je naopak doma nechávají, protože jim podle všeho přinesou štěstí. Pravdou ale je, že si spřádají pavučiny, a proto je nezbytné je neustále odstraňovat, aby si z vašeho bytu nebo domu neudělali vlastní hnízdo. Co všechno byste měli vědět o pavoucích?

Odkud se pavouci berou a jak se jich zbavit?

Pavouci jsou v domácnostech velmi neoblíbení, protože jejich pavučiny ničí čistotu domova. Objeví se zničehonic a stejně rychle pak mohou také zmizet. V jednu chvíli je máte na mušce a ve druhé už je zase nemůžete najít. V posledních letech se ale ujalo tvrzení, že se pavouci schovávají především v domech, kde není uklizeno. Není to ale pravda, protože pavouci mají rádi hlavně teplé prostředí a místa, kde najdou dostatek potravy.

Mohlo by vás zajímat:  Vývar je vydatný, lidé s nemocnými játry nebo ledvinami by ho však měli vynechat

Pavouci se velmi často najdou také v čistých domovech. Pro mnohé lidi znamenají štěstí, pavoukům pak nevadí ani sucho nebo vlhko. Umí se přizpůsobit novým podmínkám, a pokud budou mít dostatek potravy, ve vašem obydlí vydrží velmi dlouho. Je také možné, že si jich dlouhé měsíce ani nevšimnete. Milují ticho a klid, proto je najdete ve sklepech nebo naopak na místech, kam nikdo nechodí.

Zdroj obrázku: Freepik

Mnoho lidí se pavouků bojí, přitom je většina neškodných

Pavouci mají rádi ticho a klid, ve většině případů o nich ani nebudete vědět. Spousta lidí ale má z pavouků fobii nebo se jich bojí. V každém případě to nejsou hosti, které byste chtěli mít doma. Nejsou ale žádnou hrozbou, v některých případech mohou být pavouci dokonce užiteční. Pavouci milují komáry, mouchy, moly nebo jiné druhy hmyzu, a mohou vám tak pomoci se jich zbavit.

Mohlo by vás zajímat:  Při skladování salátu děláme velkou chybu, kvůli které uhnívá. Udržet ho čerstvý přitom lze díky této známé tekutině

Jestli ale o pavouky doma nestojíte, poradíme, jak se jich co nejrychleji zbavit. Můžete do oken nainstalovat moskytiéry, kterými zabráníte vniku pavouků do domácnosti. Do blízkosti oken pak můžete umístit různé bylinky, které je odradí, například levanduli nebo mátu. Vystraší nejen pavouky, ale také komáry nebo další otravný hmyz.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-spiders/, https://www.kafe.cz/zabava/nebojte-se-pavouku-prinesou-vam-penize-32462.html
Přidat na Seznam.cz