Smiling Woman Apron Taking Care Hydrangea

Nádherné květy hortenzií sluší každé zahradě. Na výběr existuje nespočet druhů i barev

Chcete mít na zahradě krásně kvetoucí rostliny? Hortenzie se hodí i pro začátečníky. Jejich obrovská květenství přímo vybízí k pěstování, mohou se snadno stát chloubou vaší zahrady. Jak se k nim tedy chovat, aby byly zdravé a měly bujná květenství?

Mezi hortenziemi si vybere každý

Existuje velké množství odrůd. Díky tomu si vybere opravdu každý. Nejčastěji se pěstují v odstínech bílé a růžové. Rychle rostou a dlouho kvetou, navíc si můžete vybrat z mnoha různě velkých odrůd, dle velikosti vaší zahrady.

Mohlo by vás zajímat:  Nejoblíbenější jarní květiny mohou zdobit každou zahradu. Ke spokojenosti jim stačí málo

Kdy je nejvhodnější doba na sázení?

Můžete si zvolit buď jarní, nebo podzimní výsadbu. Pokud chcete sázet na jaře, optimální termín je březen až první polovina dubna. Podzimní výsadbu lze provést na přelomu září a října, až opadají listy. Vhodnější je jaro, jelikož se rostliny rychle adaptují na nové podmínky a jsou pak odolnější vůči vysokým letním teplotám.

Zdroj obrázku: Freepik

Kam hortenzie zasadit?

Bude se jim dařit téměř kdekoliv. Nejlépe ale na polostinném místě. Pokud budou navíc v blízkosti jiných keřů, ochrání je před větrem. Když je vysadíte na slunce, kde se jim bude také dařit, nesmíte zapomínat na pravidelnou zálivku.

Mohlo by vás zajímat:  Jak pěstovat narcisy

Jaká je ideální půda pro hortenzie?

Pokud pro ni chcete ty nejlepší podmínky, použijte propustný substrát bohatý na humus. Ideálně mírně kyselý, s pH v rozmezí 4,5–6,5. Prokypřovat je možné pomocí kompostu nebo kyselé rašeliny.

Jak hortenzie zasadit

Nejprve vyberte ideální místo a připravte půdu. Odstraňte veškerý plevel. Vykopejte jamku dvakrát větší než kořenový bal. Nasypejte zeminu, vložte hortenzii a důkladně zalijte. Kolem rostliny nasypejte mulčovací kůru, ve vrstvě asi 10 cm. Mulčování ochrání hortenzii před ztrátou vláhy a navíc izoluje kořeny před nízkými teplotami. Pokud chcete pěstovat více hortenzií, je vhodné, aby vzdálenost mezi nimi byla nejméně 1 metr.

Zdroj: https://gilmour.com/hydrangea-care
Přidat na Seznam.cz