Closeup Shot Insect Fly Resting Leaf

Vyžeňte ovocné mušky nadobro. Díky jednoduchým zásadám poputují o dům dál

Čím dál častěji vidíte na kuchyňské lince ovocné mušky, které se nechtějí vzdát svého jídla? Měli byste odstranit z jejich dosahu produkty, které je lákají. Mezi takové patří shnilé ovoce nebo zelenina. Ovocných mušek si možná na první pohled nevšimnete, ale během několika dní se rozmnoží natolik, že bude těžké je vyhnat.

Dávejte si pozor, co necháváte na lince

V létě ovocné mušky můžeme vídat nejčastěji. Protože nakupujeme sezónní ovoce i zeleninu, snadno se stane, že nestihneme všechno sníst, necháme ovoce na lince a po několika dnech je ucítí právě mušky, které se na ně s oblibou vrhnou. A samozřejmě nebudou samy, protože po čase jich mohou být i desítky. Je pak velmi těžké se jich zbavit, proto bude lepší hlídat, jestli nemáte ovoce shnilé.

Mohlo by vás zajímat:  Opláchnutí vodou nestačí. Ovoce a zeleninu zbaví pesticidů tři jednoduché kroky

Ovocné mušky mají rády konkrétní druhy ovoce. Nevypadají přitom nebezpečně, jsou jen otravné a napadají plody. Jejich přítomnost byste ale neměli ignorovat, protože pokud se přemnoží, už bude velmi těžké se jich zbavit. Najít je můžete nejen na ovoci, ale také v odpadkovém koši, kde se hromadí bakterie a plísně.

Zdroj obrázku: Pixabay

Ovocné mušky mají rády sladké

Ovocné mušky nejvíce lákají jahody, jablka, borůvky nebo broskve. Co se týče zeleniny, mají rády cukety, okurky nebo rajčata. Většinou je sice máme v lednici, ale někteří lidé zeleninu skladují na kuchyňské lince. Neměli byste nakupovat zeleninu ani ovoce do velké zásoby, pokud víte, že ho nestihnete sníst. Ovocné mušky mají rády i ovocné konzervy. Sklenice džemu, zavařeniny nebo podobné pochutiny jsou pro ně velkým lákadlem.

Mohlo by vás zajímat:  Díky jednoduchému triku už rostliny nebudou trpět žízní a jejich přesazování bude hračka

Stejně si dávejte pozor také v případě, že máte ovocné šťávy na lince a máte je otevřené. Jestliže chystáte nějakou letní party, rozhodně byste si měli pořídit takové sklenice, do kterých se ovocné mušky nedostanou. Drinky ani jídlo nenechávejte venku bez dozoru, stejně jako sklenice ve dřezu.

Zdroj: https://www.countryliving.com/home-maintenance/cleaning/a27284947/how-to-get-rid-of-fruit-flies/
Přidat na Seznam.cz