Pelargonie1

Pelargonie stále patří mezi nejoblíbenější balkonovky. Při správné péči dělají radost celé léto

Pelargonie jsou velmi snadné rostliny na pěstování, a přitom krásně vypadají. Jsou nenáročné, a pokud se o ně budete pravidelně starat, odmění se vám kvetoucími barvami po několik měsíců. Je ale třeba dodržovat několik pravidel, díky kterým nebudete muset později řešit škůdce nebo nemoci.

Muškáty jsou oblíbené rostliny, které můžete mít na balkoně nebo terase

Pelargonie patří mezi oblíbené rostliny hlavně z důvodu, že jsou jednoduché na pěstování, nepotřebují speciální hnojiva a mají krásně barevné květy, kterými vás budou těšit několik měsíců. Navíc si je můžete vysadit také na balkonech nebo terasách, nejsou to vyloženě rostliny do záhonku na zahradu.

Mohlo by vás zajímat:  Plicník je nejen krásná rostlina, má úžasné léčivé schopnosti, kterých lze využít po celý rok
Zdroj obrázku: Pixabay

Nejlépe rostou na slunci, takže pokud máte balkon situovaný na jih nebo jihovýchod, muškáty budou jasná volba. Budete potřebovat větší truhlíky nebo květináče, protože tyto květiny potřebují hodně prostoru. Do truhlíků je nesázejte příliš těšně vedle sebe, květináče by měly mít alespoň 20 cm v průměru. Pravidelně byste je měli kontrolovat a odstraňovat suché květy a také listy, protože tím prodloužíte životnost rostlin a také dobu jejich kvetení.

Muškáty můžete kombinovat v různých barvách

Pelargonie budou krásně vypadat, pokud si koupíte různé odstíny barev. Oblíbené jsou červené, fialové, oranžové a růžové květy, které společně vypadají nádherně. Muškáty stačí zalévat jen v případě, že mají suchý podklad. Pokud je máte ve stínu, budou růst i kvést o něco pomaleji, ale barevných květů se také dočkáte.

Mohlo by vás zajímat:  Muškáty se rády hřejí v paprscích slunce, se zaléváním to ale není nutné přehánět
Zdroj obrázku: Freepik

Muškátům můžete také dopřát hnojivo, pokud víte, že je máte na místě, kde by se jim nemuselo dařit. Hnojiva koupíte v zahradnictví nebo si je sami můžete doma vyrobit. Ideálním hnojivem jsou například vaječné skořápky nebo kávová sedlina. Hodit se bude také odvar z černého čaje. Muškáty si můžete i nařezat do vázy.

Zdroj: https://www.almanac.com/plant/geraniums
Přidat na Seznam.cz