Portrait Beautiful Stylish Senior Woman

Drahé krémy jsou zbytečné. Proti vráskám pomůže obyčejná zelenina ze zahrádky

Pokožka každého z nás postupně ztrácí pevnost a pružnost. To je naprosto přirozené, a proto bychom se o ni měli dobře starat již v mládí. Jakmile se na naší tváří objeví vrásky, mnoho žen si nakoupí drahé krémy. Ukázalo se, že existuje mnohem levnější a stejně efektivní způsob, který zatočí s vráskami. Potřebovat budete jen surovinu, kterou již máte doma.

Proč vznikají vrásky?

Vrásky se objevují nejen u žen, ale také u mužů. Objevit se mohou již v poměrně mladém věku. Záleží na genetice a způsobu, jakým se o svou pleť staráme. S věkem pokožka každého z nás ztrácí pevnost a pružnost, protože ubývá kolagenu a elastinových vláken. Nadměrné vystavení slunci, kouření a špatná hydratace patří mezi nejčastější rizikové faktory pro vznik vrásek.

Mohlo by vás zajímat:  Na žádné zahradě nesmí chybět nenáročné rostliny, jejichž plody jsou nabité zdravím

Vznik a podoba vrásek samozřejmě závisí na mnoho faktorech. Některé ovlivnit nemůžete (genetika), ale většinu z nich ano. Když budete o pleť pečovat, hodně pít a žít zdravě, nebudete se muset vrásek obávat po mnoho let. Jakmile se ale objeví, budete znát velmi jednoduchý a levný způsob, jak si s nimi poradit. A postačí vám k tomu brambory.

Zdroj obrázku: Pixabay

Brambory na vrásky – jak to funguje?

Brambory jsou oblíbenou surovinou při vaření, pečení i smažení. Využít je ale můžete také při péči o pleť. Brambory jsou plné vitamínů a minerálů, které pomohou vaší pokožce. Vyhlazují, zesvětlují zabarvení pleti a vyrovnávají barvu. Díky tomu nebudou vrásky tolik vidět. Péče o pleť pomocí brambor je úžasně jednoduchá a tato surovina je nejen dostupná, ale také velmi levná.

Mohlo by vás zajímat:  Banány jsou velmi zdravé a oblíbené. S pár triky vydrží déle čerstvé

Jednou z možností je potírání obličeje důkladně umytou a rozpůlenou bramborou. Pokožka musí být před začátkem procedury čistá a suchá. Vše by mělo trvat asi 10 minut. Další možností je vymačkat bramborovou šťávu a navlhčit vatový tampon. Potom šťávu naneste na čistý obličej a nechte 10 minut působit. To je všechno. Tato pleťová maska udělá zázraky a nebudete muset platit vysoké částky za krémy.

Zdroj: https://blushin.com/how-to-get-rid-of-wrinkles-using-potatoes/
Přidat na Seznam.cz