Fern 3519465 1280

Vyspěte se konečně dobře. Váš klidný spánek pohlídá kapradina v ložnici

Hledáte-li pokojové rostliny, které vám zkrášlí interiér a navíc budou i užitečné, rozhodně neváhejte a sáhněte po krásné rostlině zvané kapradina. Jedná se o impozantní pokojovku, která podpoří dobrou náladu, zvlhčí vzduch, ale také jej vyčistí od jedovatých látek. Pokud ji umístíte do ložnice, bude se vám lépe spát.

Kapradina prutovka

Již ve škole jsme se všichni učili, že kapradiny jsou tu s námi již odpradávna. Takže kdo má rád historii, jistě se mu taková kapradina bude líbit. Pokud si tuto krásnou rostlinu s podlouhlými listy a krásným zeleným zbarvením pořídíte do domácnosti a nejlépe do ložnice a bude jich více než jedna, vytvoříte dokonalou kombinaci vlastností – krásnou estetiku džungle i lepší spánek a čistější vzduch.

Mohlo by vás zajímat:  Exotické krásky rostou v oblibě, mnozí pěstitelé ale neznají zásady péče o orchideje
Zdroj obrázku: Pixabay

Jak kapradinu správně pěstovat

Pokud si pořídíte kapradinu, měli byste jí poskytnout dostatek vláhy, tak se jí bude dařit nejvíce. Je to celkem zajímavé, ale kapradina se úspěšně pěstuje především v koupelně, tam má totiž vláhy nejvíce. My ji ale chceme dát do ložnice, abychom mohli profitovat z jejích účinků, proto je důležité kapradinu v ložnici více zalévat a také ji kropit, nejlépe každý den. Přesně nelze říci, jak často kapradinu zalévat, protože neznáme vaše podmínky v místnosti, ale rozhodně pravidelně kontrolujte substrát v květináči, který by měl být mírně vlhký, ale ne mokrý. Zároveň kapradinu nedávejte na přímé slunce, ale do polostínu či klidně do stínu.

Mohlo by vás zajímat:  Základní pravidla zalévání rostlin musí znát každý, kdo doma pěstuje květiny
Zdroj obrázku: Pixabay

Jak kapradina působí na naše těla

Již výše jsme zmínili, že pokud umístíte kapradinu do ložnice, bude se vám lépe spát. Její pozitivní vliv na spaní je zapříčiněn především díky obsaženým flavonoidům, esenciálním olejům a jiným důležitým látkám působícím harmonicky na nervový systém člověka. A to zvláště tehdy, pokud během dne prožíváte stres a večer nedokáže s čistou myslí usínat. Další výhodou kapradiny je schopnost čistit ovzduší v místnosti. Dokáže z ovzduší eliminovat jedovaté sloučeniny, jako je oxid uhličitý, formaldehyd a jiné. Také zvlhčuje vzduch.

Zdroj: https://www.masterclass.com/articles/how-to-care-for-indoor-ferns
Přidat na Seznam.cz