Fresh Lemon With Leaves Red Tablecloth

Citrusové slupky zachrání domácnost před skvrnami i vodním kamenem. Zářivou bělost propůjčí také oděvům

Někdo úklid miluje a je to pro něj forma odpočinku. Jiní to považují za nutné zlo, které chtějí zvládnout co nejrychleji. Nezáleží na tom, do které skupiny patříte. V každém případě si tuto činnost můžete zjednodušit. Ekologické prostředky jsou často drahé, ale můžete použít i suroviny, které máte již doma. Citrusové slupky odstraní mastnotu i usazeniny. Jak je správně použít?

Slupky z citrusů nikdy nevyhazujte

Většina lidí si vůbec neuvědomuje, že většinu ovoce a zeleniny může využít na maximum. A to dokonce i části, které normálně vyhazují. Ve stylu zero waste můžete využít i slupky citrusů. Odstraní nečistoty z povrchu, ale obnoví také původní bělost oblečení. Díky citronům a pomerančům budete mít dokonale čistou domácnost a nebude vás to stát ani korunu navíc!

Mohlo by vás zajímat:  Mravenci dokážou ovocný strom i zničit. Zahradu zachrání jednoduchá past, která zlikviduje všechny škůdce

Koupelna je po každodenním používání mnohdy zašlá. Po nějaké době ztratí svůj lesk, je plná vodního kamene a mýdlových usazenin. V tuto chvíli pomohou citrusové slupky. Špinavá místa jen otřete a rychle se zbavíte nečistot. Sprchový kout, umyvadlo nebo vana budou během chvilky nádherně čisté. Jestli tření slupky nebude pomáhat, rozmixujte ji na hladkou hmotu, naneste a nechte působit. Nakonec důkladně opláchněte a vše bude čisté.

Zdroj obrázku: Freepik

Oblečení bude znovu sněhově bílé!

Bílé oblečení je sněhově bílé jen po určitou dobu. Trička, košile, halenky i kalhoty rychle ztratí lesk. Prádlo můžete vybělit chemikáliemi, ale také citronovou kůrou. Slupku vložte s oblečením do lavoru a zalijte teplou vodou. Nechte takto působit po dobu několika hodin a nakonec oděvy vyperte v pračce jako obvykle.

Mohlo by vás zajímat:  Vyhnat myši z domu pomohou oblíbené byliny i speciální odpuzovače a pasti

Z citrusů si můžete vyrobit také univerzální čistič na všechno. Citrusovou kůru nasypejte do litrové zavařovací sklenice a zalijte octem. Nádobu zavřete a nechte louhovat po dobu dvou týdnů. Jestli nemáte rádi ocet, nemusíte se toho vůbec obávat. Díky citrusům bude vůně mnohem příjemnější. Poté stačí kůru přecedit a nalít do lahve s rozprašovačem. Prostředek můžete použít na mastné skvrny, usazeniny a další čištění povrchů.

Zdroj: https://asweatlife.com/2020/06/eleven-ways-to-use-citrus-peels/
Přidat na Seznam.cz