Close Up Woman Smelling Lemon

Vůně mají jedinečnou schopnost vylepšit náš život. Stačí si jen vybrat

Chutě sice mají obrovský vliv na náš mozek a v mnohém nám mohou pomoci, stejně tak jsou ale užitečné také vůně, které mnohdy odhalí, jestli jsou potraviny vhodné k jídlu nebo máme správně vyprané a usušené prádlo. Vůně nás ovlivňuje ve spoustě věcí a my se nyní zaměříme na takové, které jsou příjemné a vyvolávají v nás lepší pocity. Zbavíte se díky nim stresu, zlepšíte koncentraci, nebo vám některé dokonce pomohou zhubnout.

Jak můžete zmírnit stres nebo si usnadnit usínání?

Jestli máte problémy s usínám nebo vás často bolí hlava, jen pomocí vůně si můžete od mnohých zdravotních problémů ulevit. Pomůže například máta peprná. Její vůně je jemně mentolová, a proto je vhodná například na dodání energie, ale také sebevědomí. Výzkum dokonce ukázal, že sportovci, kteří rádi čichají k máte peprné, mají pak mnohem lepší výkony.

Mohlo by vás zajímat:  Chuť na sladké lze zahnat i zdravě. Vyzkoušejte domácí čokoládu nebo zmrzlinu

Zkusit můžete také pomeranč v kombinaci s hřebíčkem. Citrusy jsou velmi aromatické a na náš organismus mají velký vliv. Díky nim můžete bojovat proti infekcím a nachlazení, pomeranč dokáže pomoci také proti smutku nebo obnovuje vůli, kterou můžete postupně ztrácet, pokud se vám něco nedaří. Pomeranč i hřebíček pomáhají posilovat imunitní systém.

Zdroj obrázku: Freepik

Jaké vůně patří mezi nejoblíbenější?

Rozmarýn je další rostlinka, kterou můžete použít proti různým nepříjemnostem. Snadno si tuto bylinku můžete pěstovat doma a mít ji kdykoliv po ruce. Zlepšíte si nejen koncentraci, ale také pomůže při bolestech kloubků nebo při samotné artritidě. Bylinky nebo jiné rostliny si navíc můžete koupit také ve formě olejů.

Mohlo by vás zajímat:  Dobře usušené dřevo je nezbytné pro efektivní topení v krbu

Oleje si můžete zakoupit například do aromalampy. Jsou oblíbenými doplňky, které dodají domovu příjemnou vůni. Vybrat si můžete z nespočtu různých vůní přesně podle vaší nálady nebo chuti. Jestli se snažíte usnout, máte problémy v práci nebo vás trápí bolesti hlavy, vždy najdete ten pravý olej, jehož vůně vám uleví od problémů. Vezměte si do ruky vaši oblíbenou knihu a oddejte se relaxaci.

Zdroj: https://www.venta-air.com/en_us/sense-smell-affects-wellness/
Přidat na Seznam.cz