Fresh Walnut

Vlašské ořechy napomůžou k přirozené kráse pleti i vlasů. Ořechové masky dokážou zázraky

Vlašské ořechy jsou velmi chutnou svačinkou, ale jejich vlastnosti můžete využít také jinak. Hodí se jako přísada do různých pleťových masek nebo masek na vlasy. Jejich účinky jsou totiž výjimečné nejen pro vaše tělo, ale také pokožku. Jsou účinným prostředkem k zachování mladší pokožky, budete mít díky nim také pevnější vlasy.

Jak si vyrobit domácí masky z ořechů?

Domácí pleťová maska z vlašských ořechů vám dodá přirozený vzhled, pokožka bude vypjatější a vy se hned budete cítit o něco lépe. Ořechy jsou totiž zdrojem velmi cenných vitaminů a dalších látek, které podpoří celé vaše tělo. Antioxidanty a mastné kyseliny jsou jejich další součástí. Kromě vápníku, železa nebo hořčíku v nich najdete také kyselinu listovou, která je vhodná pro těhotné ženy.

Mohlo by vás zajímat:  Klíčky vojtěšky lze pěstovat po celý rok na parapetu. Jídelníček obohatí jedinečným složením

A jak si takovou masku vyrobit? Jestli máte přebytek ořechů, můžete je snadno využít právě na výrobu domácí masky. Namelte si pět ořechů, smíchejte je s dvěma lžícemi sladké smetany a jednou lžičkou pomerančové šťávy. Promíchejte a směs naneste na obličej. Nechte dvacet minut působit, poté masku očistěte pomocí vatového tamponu namočeného v mléce. Následně si obličej umyjte studenou vodou.

Zdroj obrázku: Freepik

Díky masce z ořechů se zbavíte nejen vrásek

Potřebujete vyhladit vrásky nebo se zbavit jiných nedokonalostí na obličeji? Domácí maska z ořechů bude to pravé, protože vyživí pokožku a ta se stane pružnější. Ořechy můžete použít také na výrobu masky na vlasy. Postup bude velmi podobný, jen si připravte jiné suroviny. V tomto případě budete potřebovat skořápky od ořechů, které nadrťte. Přidejte lžíci olivového oleje a máte hotovo.

Mohlo by vás zajímat:  Rajčatové listy ochutí pokrmy, na zahradě pomohou od škůdců

Masku pak naneste na vlasy, nechte působit asi půl hodiny a poté opláchněte. Dávejte si ale pozor při manipulaci s maskou, je vhodné mít rukavice, protože ořechy mohou obarvit ruce i nehty. Navíc se tato maska hodí pouze pro ženy, které mají hnědé nebo tmavé vlasy. Blond barva by se mohla změnit do hnědé.

Zdroj: https://www.herzindagi.com/beauty/diy-natural-walnut-face-packs-for-glowing-smooth-flawless-skin-article-136102
Přidat na Seznam.cz