Close Up Mellow Water Melons Box Supermarket

Léto volá po osvěžení. Meloun a okurka je to nejlepší, co si v teplých dnech dopřát

V létě přichází čas dozrávání sezónního ovoce a zeleniny, které jsou bohaté na spoustu vitaminů a dalších pro tělo důležitých látek. A právě to je jedním z hlavních důvodů, kvůli kterým bychom neměli zapomínat na jejich konzumaci. Velmi přínosná je konzumace melounu a okurek, které nám zároveň dodají v létě tolik potřebnou vodu a samozřejmě příjemné osvěžení. Proč byste se měli v létě zaměřit zejména na konzumaci melounu a okurky, se dočtete v tomto článku. Co všechno vašemu tělu dodají?

Meloun

Už jste někdy slyšeli, že by se někomu přejedl meloun? Takových případů je určitě pouze minimum. Meloun nabízí takových druhů, které je možné střídat, že je můžete jíst klidně celé léto, a rozhodně nebudou důvodem pro přejedení. Meloun obsahuje hodně vody a je tedy skvělým osvěžením v létě. Pozor by si při jeho konzumaci ovšem měli dát diabetici, kteří by mohli mít problém s vysokým obsahem přírodního cukru. Meloun v parných letních dnech zlepšuje koncentraci i dobrou náladu a mimo jiné obsahuje také mnoho vitaminu B a podporuje správnou funkci nervového systému. Meloun je také velmi vhodný pro lidi, kteří trpí problémy se stresem a spánkem.

Mohlo by vás zajímat:  Sušené meruňky doplní potřebnou energii a důležité vitamíny. Ideální svačinka do podzimních dní
Zdroj obrázku: Freepik

Okurka

Okurka je pro léto také velmi osvěžující zeleninou, která obsahuje nízký počet kalorií a hodně vody. Není žádným tajemstvím, že okurka podporuje hubnutí. Je vhodná při léčbě nemocných ledvin a močových cest. Okurka, stejně jako meloun, obsahuje mnoho antioxidačních látek. Na rozdíl od melounu má konzumace okurky také protinádorové účinky, a její konzumace je tedy vhodnou prevencí. Nejlepší je okurku konzumovat vychlazenou v syrovém stavu a zbavenou slupky. Můžete také vyzkoušet výrobu domácí okurkové limonády nebo ji jen tak přidat do salátu či nakrájet na talíř jako přílohu k obědu či večeři. I okurkový salát je velmi dobrým letním osvěžením, který se dá připravovat na několik způsobů.

Zdroj: https://food.ndtv.com/food-drinks/been-eating-watermelons-for-dinner-you-need-to-read-this-1679493, https://www.webmd.com/food-recipes/cucumber-health-benefits
Přidat na Seznam.cz