Front View Fresh Cranberry Juice Inside Can Dark Bar Fruit Photo Cocktail Color Drink Berry

Vitamínové doplňky nechte klidně v obchodě. Brusinkový džus působí na organismus stokrát lépe

Brusinkový džus si můžete koupit v obchodě, ale mnohem snadnější bude udělat si ho doma, protože budete vědět, co do něj dáváte. Můžete si ho dát v případě, že potřebujete uhasit žízeň, ale také se hodí, pokud potřebujete doplnit vitaminy. Pít ho mohou také těhotné nebo kojící ženy. Brusinková šťáva má spoustu vlastností, které naše tělo ocení.

Proč se vyplatí pít brusinkový džus?

Brusinka je skvělým ovocem, obsahuje nejen vitaminy, ale také minerály. Mezi ty patří také kyselina listová, kterou by měly brát hlavně těhotné ženy. Pozitivně ovlivňuje plod a navíc si džus můžete dopřát také v době kojení, protože obsahuje vitaminy A a C, které se do těla miminka dostanou z mateřského mléka. Díky vitaminům skupiny B budete mít také dobře fungující nervový systém.

Mohlo by vás zajímat:  Šípky dokonale posílí zdraví, ale někteří je plení jen kvůli výdělku. Na mnohé zájemce proto nezbývá

Brusinkový džus dále posiluje srdce. Obsahuje flavonoidy, které brání volným radikálům dostat se do těla. Tyto a další sloučeniny pomohou rozšířit krevní cévy a budete mít menší riziko vzniku krevních sraženin. Další složkou džusu je oxid dusnatý, díky kterému budete mít tlak ve správné výši. A proč se ještě vyplatí pít brusinkový džus?

Zdroj obrázku: Freepik

Brusinkovou šťávu si můžete snadno připravit doma

Díky pití brusinkového džusu si také můžete zajistit zdravý močový měchýř. Jestliže vás trápí časté záněty močového měchýře, brusinky pomohou v tomto ohledu, a to nejen v tekuté formě. Můžete si je také natrhat a nasušit a užívat v zimním období. Obsahují fruktózu, která pomáhá právě proti zánětům.

Mohlo by vás zajímat:  Avokáda se nemusíme bát. Obsažené tuky jsou nesmírně zdravé a nabízí i další benefity

Dalším problémem, který brusinkový džus může vyřešit, jsou opakované mykózy. Obsahuje třísloviny, které jsou velmi důležité a vylučují z těla toxické látky. Receptů na brusinkový džus najdete na internetu mnoho, připravit si ho můžete podle vlastní chuti. Stačí pak pít jednu sklenice denně a za několik týdnů se budete cítit mnohem lépe.

Zdroj: https://www.bensnaturalhealth.com/blog/general-health/cranberry-juice-benefits/
Přidat na Seznam.cz