Kiwi1

Milované i nenáviděné kiwi. Málokdo ale zná jeho úžasné účinky na lidské zdraví

Tento lehce kyselý, zelený druh ovoce buď milujete, nebo nenávidíte. Skvěle osvěží v letních dnech a je úžasnou ingrediencí v čerstvých salátech. Kromě výborné a svěží chuti má kiwi také mnoho pozitivních účinků na lidské zdraví. Znáte je? A pro koho je vhodné kiwi zařadit do jídelníčku?

Kiwi je ovoce, které se patří k těm nejzdravějším druhům, a tak jej můžeme zařadit také do skupiny superpotravin, které mají velmi příznivé účinky na lidské zdraví. Kdy se vám ale kiwi vyplatí zařadit do jídelníčku o něco častěji? A v čem vám skutečně může pomoci?

Mohlo by vás zajímat:  Jak rozmnožovat drobné ovoce
Zdroj obrázku: Freepik

Kiwi jako skvělý pomocník při hubnutí

Potřebujete se zbavit pár přebytečných kilogramů a dostat své tělo zase zpátky do formy? Pak byste měli k dostatečnému pitnému režimu přidat také kiwi. Jako jedno z mála druhů ovoce totiž neobsahuje tolik cukru, přitom vás dobře zasytí a dodá potřebné živiny bez zbytečných kalorií.

Další pozitivní účinky

Kiwi vám ale pomůže redukovat také vysokou hladinu cholesterolu, nebo dokonce i krevní tlak. Je prokázané, že toto zelené ovoce si poradí s infekcí v horních cestách dýchacích, také v případě zácpy bude prvním pomocníkem. Podle studií je prokázané, že pravidelná konzumace kiwi je skvělou prevencí proti depresím i nespavosti. Pokud se vám špatně usíná, zkuste si večer připravit jedno kiwi.

Mohlo by vás zajímat:  Citronová koupel nohou přinese zasloužený relax, příjemně ukolébá ke spánku, a dokonce napomůže detoxikaci
Zdroj obrázku: Freepik

Pro lepší trávení

Potřebujete pomoci se zažíváním? Zkuste do svého jídelníčku zařadit více kiwi. Ovoce zlepšuje trávení i peristaltiku střev. Aby kiwi co nejvíce fungovalo, je lepší kiwi jíst nalačno. Zapijte jej převařenou vodou (klidně také s citronovou šťávou) a vaše zažívání bude po celý den v pořádku.

Máte rádi kiwi? Pokud ano, není nutné se tohoto ovoce zdržovat. Kupte si ho domů a připravte si preventivně alespoň dvakrát či třikrát týdně pár kousků kiwi, vaše zdraví vám jistě poděkuje.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/7-best-things-about-kiwi
Přidat na Seznam.cz