Struggle 3805349 1280

Ženy, které chtějí být krásné a mít pleť bez pupínků, by se měly pořádně najíst. Zelenina ze zahrady funguje líp než chemie

Kožní problémy mohou souviset s vaší každodenní stravou. Akné je velmi nepříjemné a zbavit se ho je těžké. Mnoho lidí si ale neuvědomuje, že akné může být způsobeno konzumací nadměrného množství jednoduchých cukrů, sacharidů nebo trans tuků. To znamená, že se zdravou stravou se vaše problémy hodně zmírní, možná i zcela zmizí.

Akné je nemoc, kterou lze vyléčit

Akné je jedno z nejčastějších kožních onemocnění, se kterým se nepotýkají zdaleka jen adolescenti. Odhaduje se, že se týká až 80 procent teenagerů a 20 procent dospělých. Rozhodně byste to neměli podcenit a měli byste se věnovat péči o svou pleť, stejně jako léčbě této nemoci. Konzultace s odborníkem rozhodně není na škodu. Zamyslet byste se ale měli také nad tím, co konzumujete.

Mohlo by vás zajímat:  Sedlina z čaje se hodí nejen na kompost. Odhalte výtečné účinky čajových lístků
Zdroj obrázku: Pixabay

Dieta při léčbě akné – co jíst?

V první řadě sledujte, jak vaše pleť reaguje na určité potraviny, které jste snědli. Každá kůže je totiž jedinečná. Existují ale základní doporučení, která fungují pro všechny při boji proti akné. Vsaďte na produkty s nízkým a středním glykemickým indexem, např. zeleninu (kromě brambor, dýně a vařené mrkve), celozrnné pečivo a podobné produkty, hustou krupici, hnědou rýži a měkké sýry.

Při léčbě je velmi důležitý zinek, který reguluje práci mazových žláz a mírní záněty. Zinek se nachází zejména v játrech a rybách. V případě vegetariánské a veganské stravy byste měli zvážit suplementaci. Kromě zinku je také velmi důležitý vitamín A, B, C, E, betakaroten, omega-‍‍3 mastné kyseliny a vláknina.

Mohlo by vás zajímat:  Čím nakrmit koně, aby se těšil pevnému zdraví?

Čemu se naopak vyhýbat?

Hlavní je, abyste se vyvarovali konzumace jednoduchých cukrů, sacharidů, soli, konzervantů a trans tuků. Mluvíme především o rychlém občerstvení, hotových výrobcích a pochutinách (brambůrkách apod.). Odstraňte z jídelníčku také potraviny s vysokým glykemickým indexem, např. bílý chléb, brambory, dýni, kravské mléko, některé druhy ovoce, banány, kakao a veškeré sladkosti.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/anti-acne-diet
Přidat na Seznam.cz