Woman Hand Spraying Hydrating Spray

Domácí osvěžovače stojí pár korun a zápach z domova vyženou rychle a efektivně

I přes pravidelné větrání může v našem domově přetrvávat nepříjemný zápach, kterého je někdy těžké se zbavit. Pachy z kuchyní, toalet a obývacích pokojů často pronikají do záclon a nábytku, o cigaretovém kouři nemluvě. Můžete se jich ale zbavit přírodním způsobem.

Vyzkoušejte levanduli nebo citrusy

Citrusy jsou přirozené pohlcovače nepříjemných pachů, takže si osvěžovač vzduchu můžete vyrobit z nich. Sušenou citronovou a pomerančovou kůru vložte do sáčku z přírodního materiálu. Takto připravené osvěžovače zavěste v různých částech domu.

Další variantou je připravit si levandulovo-pomerančový osvěžovač vzduchu, protože levandule také skvěle pohlcuje nepříjemné pachy. Navíc odpuzuje hmyz. Potřebujete jednu čajovou lžičku alkoholu, patnáct kapek levandulového esenciálního oleje a stejné množství pomerančového esenciálního oleje. K tomu ještě sklenici vody. Všechny ingredience smíchejte dohromady v lahvičce s rozprašovačem. Nastříkejte osvěžovač do vzduchu na zapáchající místa. Nemiřte ale proud přímo na dřevo nebo látky, protože by je mohl poškodit.

Mohlo by vás zajímat:  Šťavnaté maliny jsou dokonalou letní svačinkou. Stačí málo a i vy můžete sklízet bohatou úrodu
Zdroj obrázku: Freepik

Recept na pohlcení pachů i čištění

Ocet sice nemá příjemnou vůni, ale vykazuje vynikající schopnost absorbovat jiné nepříjemné pachy. Chcete-li se zbavit nežádoucího zápachu, použijte roztok octa a vody (na půl sklenice octa počítejte asi dva litry vody). Směs nalijte do rozprašovače a nastříkejte do vzduchu. Přípravek se hodí nejenom pro osvěžení vzduchu, ale také při čištění různých druhů povrchů. Pokud chcete, aby se ve vzduchu vznášela konkrétní vůně, přidejte do směsi pár kapek esenciálního oleje.

Mohlo by vás zajímat:  Skogluft aneb vytvoření zdravého života za pomoci rostlin. Překonejte nejistoty a obklopte se zelení

Pomůže i káva a dřevěné uhlí

Máme pro vás ještě další tip. Výborně pohlcovat pachy umí také káva. Rozprostřete kávová zrna na různá místa v domě. Dejte je například do lednice nebo skříně, kde absorbují pachy. Podobnou funkci zvládá i dřevěné uhlí. Výborně pohlcuje cigaretový kouř.

Zdroj: https://www.theprairiehomestead.com/2013/06/homemade-air-fresheners.html
Přidat na Seznam.cz