Close Up Beef Pork Meat Barbecue Burgers Hamburger Prepared Grilled Bbq Fire Flame Grill High Angle View

O čistý gril se lze postarat i domácími prostředky

Léto je tady a s ním přišly i teplé dny a večery, které lákají k příjemnému posezení na čerstvém vzduchu. K tomu nepochybně patří tolik oblíbené grilování. A tak nastal čas na to, abyste vytáhli gril a věnovali mu patřičnou pozornost a zbavili ho nečistot, které na něm ulpěly. Jak na to, aby vás to nestálo ani moc práce a času a ani peněz? Poradíme vám.

Proč je třeba gril udržovat v čistotě

Na gril, zejména na rošt, se nanáší špína z dřevěného uhlí i z potravin, které zde připravujeme. Je to hlavně připálený tuk, který na něm ulpí. Není dobré ho tu nechávat, protože se horkem ještě více připeče a pak ho vyčistit půjde velice těžko. Kromě toho tato nečistota může být zdrojem případných zdravotních problémů. Určitě nechcete po grilování skončit u lékaře s úporným průjmem nebo zvracením. Takže s chutí do čištění.

Mohlo by vás zajímat:  Řezané květiny vydrží ve váze mnohem déle čerstvé díky obyčejným zápalkám
Zdroj obrázku: Freepik

Na čištění grilu stačí i domácí prostředky

Až budete chtít gril na dřevěné uhlí vyčistit, nemusíte kvůli tomu jít do drogerie pro speciální čisticí prostředek na chemické bázi. Vystačíte si i s tím, co máte nejspíš doma ve spíži. A když ne, tak si to koupíte za pár korun v obchodě. Jedná se o jedlou sodu. Když ji smícháte s peroxidem vodíku na hustší pastu, můžete ji nanést na špinavý gril. Nechte působit aspoň přes noc, aby se nečistota měla čas rozpustit. Pak na druhý den stačí gril opláchnout čistou vodou. Tímto způsobem je možné vyčistit i rošt od elektrického nebo plynového grilu.

Mohlo by vás zajímat:  Omamnou vůni šeříku si můžete užívat i doma ve váze. S několika triky vydrží dlouho čerstvý

Ocet také pomůže

Jestliže se vám do obchodu pro peroxid vodíku nechce jít, vyzkoušejte další způsob čištění. K němu potřebujete jen ocet, který odstraňuje vodní kámen a pomáhá neutralizovat případné nepříjemné pachy. Ocet nanesete na houbičku nebo hadřík a budete jím otírat všechna místa, která jsou znečištěná. Nakonec postačí gril pod studeným proudem vody umýt.

Zdroj: https://www.popularmechanics.com/home/food-drink/how-to/a26737/how-to-clean-bbq-grill/
Přidat na Seznam.cz